از بین بردن ترک های پوستی - دکتر حمیده آقایی
15195
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15195,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

از بین بردن ترک های پوستی

۲۹ شهریور از بین بردن ترک های پوستی

از بین بردن ترک های پوستی

ترک های پوستی  که به آنها استریا نیز گفته می شود به دلیل  نازک شدن لایه درم و یا اپیدرم پوست ایجاد می شود ودلایل ایجاد استریای پوستی متفاوت بوده  که به صورت بریدگی ها در بسیاری از مناطق بدن مانند باسن ،بازو،شکم و پهلو ، ران و سینه ها دیده می شود از جمله دلایل ایجاد ترک های پوستی می توان به  کم و زیاد شدن وزن ،بارداری، اشاره کرد که پوست به مقدار زیادی کشیده می شود.یکی دیگر از به وجود آمدن ترک های پوستی تغییرات هورمونی است که بهتر است تمامی این موارد توسط متخصص پوست و مو بررسی شود و سپس روش درمانی مناسب برای فرد در نظر گرفته شود .

%d8%aa%d8%b1%da%a9-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c
راه های از بین بردن ترک های پوستی

می توان از درمان های دارویی برای برطرف کردن استریا استفاده کرد همچنین کرم های تجویز شده می تواند از ایجاد شدن استریا جلوگیری کند اما موجب از بین رفتن آنها نخواهد شد .
یکی از بهترین روش ها لیزر فرکشنال بوده که می تواند ترک های پوستی را در بین سه تا شش جلسه از بین ببرد  که تعداد جلسات انجام شده توسط متخصص پوست و مو به عمق ترک های پوستی بستگی خواهد داشت.
از دیگر روش هایی که امروزه برای از بین بردن ترک های پوستی استفاده می شود میکرونیدلینگ است مکانیزم این روش به گونه ایی است که با فرو کردن سوزن های کوچک با سرعتی مشخص در پوست ترک های پوستی در طی چند جلسه از بین می رود . در واقع سوزن مورد استفاده در این روش در امتداد خطوط قرار می‌گیرد و به آن وارد می‌شود. در فرآیند بهبود پوست٬ اثر این سوزن باعث تحریک فرآیندهای طبیعی می‌شود که باعث تولید کلاژن جدید و الاستین می شود .
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه لیزر موهای زائد  و لیزر فرکشنال و راه های جوانسازی پوست می توانید به شبکه های اجتماعی دکتر آقایی متخصص پوست و مو مراجعه کنید

با تشکر مدیریت سایت دکتر آقایی

بدون نظر

ارسال دیدگاه

8 + 8 =