02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / تزریق بوتاکس / تزریق بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم

تزریق بوتاکس برای رفع چروک زیر چشم

چرکهای پنجه کلاغی و زیرچشمی دو نوع از شایعترین شکایاتی هستند که بیماران جهت تزریق بوتاکس یه منظور درمان آنها مراجعه می کنند .در ادامه به طور مفصل درباره نحوه تزریق و مراقبت های بعد از آن صحبت می کنیم

خطوط پنجه کلاغی چیست ؟

عضله گرد چشمی ، چشم را فراگرفته و به سه بخش تقسیم می شود : پره تارسال ، پره سپتال و اربیتال . بخش اربیتال به سمت خارج تداوم یافته و به شدت پوست روی آن چسبیده است . انقباض این بخش از عضله منجر به ایجاد چروکهایی می گردد که به شکل شعاعی از گوشه خارجی چشم خارج می گردند . از آنجا که پوست روی این ناحیه با افزایش سن نازکتر می گردد ، خطوط پنجه کلاغی در اثر انقباض مکرر عضلات مشاهده می گردند.

درمان چروک زیر چشم و پنجه کلاغی با تزریق بوتاکس

جهت کم کردن یا رفع چروکهای خارج یا زیر چشم تزریق در عضله گرد چشمی ( اربیکولاریس اکولی ) به منظور پیشگیری از چین خوردن پوست روی عضله در هنگام تغییرات چهره ( یا بر اثر تون زمینه ای عضلانی ) صورت می گیرد . تزریق بوتاکس چروکهای استاتیک یا عمیق ناشی از روند پیری ناشی از آفتاب را رفع نمی کند .

 دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوست – مو و زیبایی از دانش و مهارت بالایی برخوردار است و  می تواند شما عزیزان را در حیطه ی انواع روش های جوانسازی پوست، تزریق ژل ، تزریق چربی ،پوست و مو ، لیزر موهای زائد بدون عارضه و رضایت بخش راهنمایی کند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی  متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

روش تزریق بوتاکس برای رفع چروک زیرچشم

برای تزریق بوتاکس از بی حسی موضعی و یخ می توان استفاده کرد . گرچه در اکثر موارد به هیچ کدام از آنها نیازی نیست. سه تا چهر تزریق از BoNTA به شکل شعاعی در نواحی خطوط پنجه کلاغی صورت می گیرد . در هر سمت BU8 تا 20 یا 60-20 ممکن است تزریق گردد . باید دقت شود که تزریقات دست کم یک سانتیمتر خارج لبه استخوانی اربیت ( بخصوص بالای زاویه گوشه چشم ) صورت گیرد . می توان با فشار دادن انگشت دست آزاد بر روی لبه اربیت به عنوان راهنما تا حدی از انتشار توکسین جلوگیری نمود .

عضله سطحی است در نتیجه نیاز نیست که سوزن عمیق تر از بافت زیرجلدی وارد گردد . به دلیل ناحیه اثر وسیع BoNTA یک تزریق درمی سطحی سبب کاهش احتمال کبودی بدون تغییر در نتایج بالینی می گردد .

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

این ناحیه بسیار پر عروق است در نتیجه کبودی کمتر محتمل است . اگر به عروق آسیب وارد شد ، به مدت یک یا دو دقیقه روی ناحیه فشار وارد کنید تا کبودی به حداقل برسد . استفاده از کیسه یخ در صورت نیاز پس از تزریق می تواند کبودی را به حداقل برساند .

تزریق-بوتاکس-برای-رفع-چروک-زیر-چشم

تزریق-بوتاکس-برای-رفع-چروک-زیر-چشم

تزریق بوتاکس در زیر چشم خطر دارد ؟

ادامه تزریقات به فاصله زیاد از چشم در پایین یا انجام عمقی تزریق در زیر عضله گردچشمی می تواند عضله گونه ای بزرگ ( زایگوماتیک ماژور ) را تحت تاثیر قرار داده منجر به افتادگی لب فوقانی یا عدم تقارن خط خنده گردد . بیمار باید آگاه باشد که تزریقات را نمی توان در بخش تحتانی چشم بیش از حد انجام داد . برخی بیماران ذکر می کنند که پس از تزریق نواحی خارجی چشم ، چروکهای زیر چشم تشدید شده اند .

نکات کلیدی تزریق بوتاکس برای رفع چروک زیرچشم

  • وجود اندکی حرکت و حفظ تغییر چهره در این ناحیه قابل قبول است .
  • بدلیل گسترده بودن ناحیه اثر ، برخی درمانگران استفاده از دیسپورت را در این ناحیه ترجیح می دهند .

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + دوازده =