02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / مقالات / تزریق فیلر برای برجسته سازی گونه
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تزریق فیلر برای برجسته سازی گونه

تزریق فیلر برای برجسته سازی گونه

فرورفتگی گونه را می توان در برخی از بیمارانی که دچارکاهش حجم قابل توجه صورت هستند مشاهده نمود . کاهش بافت چربی ناحیه گونه اغلب سبب چروک خوردن گونه ، عمیق شدن چین های نازولبیال ، ایجاد غبغب و همچنین نمای ظاهری پس از لیفت صورت ( تحت عنوان نمای بادبرده ) می شود .
در برخی از موارد تقعر بافت گونه و فرورفتگی آن به روش های پرکردن بیش از جراحی پاسخ می دهند . همچنین می توان به عنوان روشی ضمیمه برای جراحی جوانسازی صورت از تزریق چربی استفاده نمود .
هنگام ارزیابی بیمار ، وی ذکر می کند که گونه های وی صاف است و زیرچشم ها گود رفته است . استفاده از تکنیک های شرح داده شده اغلب موجب بهبودی نمای ظاهری زیر گونه شده و در نتیجه جهت اصلاح پزشکی این ناحیه نیاز به حجم کمتری است .

نحوه تزریق فیلر برای برجسته سازی گونه

معمولا برای تزریق فیلر از بی حسی موضعی استفاده می شود . تکنیک تزریق استفاده از الگوی شبکه ای یا بادبزنی است و فیلر از داخل به خارج تزریق می گردد . عمق تزریق معمولا محل اتصال درم به بافت زیرجلدی است . ماساژ ملایم پس از تزریق به صاف کردن ناهمواری ها کمک می کند .
روش های تزریق جدیدتر با استفاده از فیلرهای با G بیشتر توسط دی مایو شرح داده شده است . حجم دهی این ناحیه با کشیدن پوست به سمت خارج و تزریق فیلر بر روی پریوست به روش مخزنی ( یکجا ) صورت می گیرد . بهبود چین نازولبیال و گاهی بخش فوقانی خط ماریونت نیز گاهی با استفاده از این تکنیک رخ می دهد .
جهت استفاده بهینه از فیلر و دستیابی مطلوب ، نقطه حداکثر برجستگی گونه ( نقطه جذاب ) شناسایی شده و یک تزریق یکجا در این نقطه اصلی جهت برجسته سازی گونه صورت می گیرد. این روش تزریق همچنین سبب پنهان کردن ” پشته گونه ای ” می گردد.

تزریق-فیلر-برای-برجسته-سازی-گونه

تزریق-فیلر-برای-برجسته-سازی-گونه

نکات کلیدی تزریق فیلر به گونه

• تزریق باید در سطوح مختلف انجام شود و ناحیه ماساژ داده شود تا ترکیب تزریق به شکل یکدست پخش شود . جهت اصلاح مطلوب این ناحیه گاهی نیاز به حجم بالای فیلر می باشد .
• جهت درمان بهینه با بودجه متوسط تزریق باید ابتدا در سمت داخل و نزدیک سطح تحتانی کمان زایگوماتیک انجام شود .
• هدف از تزریق رفع منطقه حد واسط بارز میان نقاط برجسته و فرورفته و در واقع ایجاد یک نقطه گذرا با شدت کمتر است .

خطرات و عوارض تزریق فیلر به گونه

تزریق در این ناحیه کم خطر است اما باید توجه داشت که گاه در این ناحیه نیاز به مقدار زیاد فیلر می باشد . در بیماران با گونه های به شدت فرورفته استفاده از پلی ال لاکتیک اسید PLLA)) یا چربی توصیه می شود . در مورد قرینه بودن دو طرف باید دقت لازم صورت گیرد .

 دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوست – مو و زیبایی  از روش های جدیدی برای زیبایی استفاده می کند .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی  متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

مراقبت های بعد از تزریق فیلر به گونه

• جهت پیشگیری از کبودی استفاده از یخ و فشار مفید است .
• فیلر در ابتدا دچار تورم شده و سپس در هفته اول در لمس سفت می شود و در نهایت قوام و ماهیت طبیعی تری پیدا می کند .
• باید دقت لازم صورت گیرد تا از فشار بر ناحیه تزریق به مدت 24 ساعت پرهیز گردد .
• باید از کیسه یخ به آرامی بر روی گونه استفاده شود تا مانع از صاف شدن فیلر تزریقی گردد .

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =