تزریق ژل

دسته‌ها

تزریق ژل

پوست هر فردی با توجه به ویژگی های مخصوص به خود مهم ترین تاثیر را در زیبایی هر شخص  دارد و در حین برخورد با هر شخصی در ابتدا رنگ پوست و ویژگی های پوست وی مورد توجه قرار می گیرد و به همین دلایل تلاش برای زیبا نگه داشتن پوست در بسیاری از افراد مورد اهمیت قرار می گیرد تا بتوانند پوستی شاداب و سرحال داشته باشند وهمین طور با افزایش سن مسئله جوان ماندن پوست دغدغه بسیار ی از افراد به ویژه خانم ها می شود.امروزه با پیشرفته شدن علم پزشکی راه های بسیار زیادی برای جوان سازی پوست  ابداع شده است  که هرکدام ویژگی های خاص خود را داشته و نحوه انجام انها متفاوت خواهد بود. تمامی خانم ها و آقایانی که از پوست خود رضایت چندانی ندارند می توانند با مراجعه به متخصص یکی از روش های درمانی را برای از بین بردن چین و چروک های پوست خود انتخاب کنند و متخصص می تواند با دادن اطلاعات کافی و شرایط بیمار روش درمانی را برای افراد انجام دهد. تزریق ژل یکی از راه های جوان سازی پوست است که توسط دکتر حمیده آقای با تجربه چندین ساله به شکلی صحیح انجام می شود.

جوانسازی پوست با تزریق ژل

ژل های پرکننده در لایه های مختلف پوست تزریق می شود و باعث می شود قسمت مورد نظر حجیم شده و به واسطه این حجیم شدن بافت زیر پوست، چین و چروک ها و یا گودی های آن ناحیه از بین میرود و همچنین در برخی از نواحی مانند گونه و لب باعث برجستگی خواهد شد. مکانیسم تاثیر گذاری ژل ها به این صورت است که پس از تزریق ژل در محل مورد نظر بافت زیر پوست تحریک شده و فرآیند کلاژن سازی پوست شروع می شود  که این پروسه می تواند به دلیل سطح پروتئینی هرفرد به شکلی متفاوت باشد و دیگر نکته اینکه آب توسط ژل های وارد شده جذب می شود و با بالا رفتن رطوبت ، شادابی و جوانی پوست بیشتر می شود که در واقع گردش خون در پوست بهتر شده و طراوت آن بالا می رود.

انواع ژل های تزریقی

با توجه به قسمت هایی که شخص می خواهد جهت جوان سازی پوست خود ژل تزریق کند  متخصص می تواند ژل های متفاوتی را برای وی در نظر بگیرد.ژل ها با توجه به بودجه بیمار و نیاز وی برای او در نظر گرفته می شود.ژل ها به گروه های ژل های دائمی،نیمه موقت و موقت تقسیم بندی می شوند.بهتر است که با هریک از آنها آشنا شوید تا بتوانید ژل مناسبی را برای تزریق پوست خود انتخاب کنید.
ژل های موقت:جنس این نوع از ژل ها معمولا هیالورونیک بوده است می توان گفت این ماده به شکلی طبیعی در لایه های پوست وجود دارد  و با افزایش سن مقدار آنها در پوست کاهش پیدا می کند.این ژل ها پس از تزریق حجم ناحیه مورد نظر را بیشتر می کنند و با جذب آب افزایش حجم پیدا می کنند.پس از تزریق این نوع از ژل ها د رابتدا تورم و التهاب زیاد بوده و با مرور زمان از بین می رود.برای نتیجه تزریق این نوع از ژل ها افراد باید مقداری صبور باشند.
ژل های نیمه موقت:جنس این نوع از ژل ها هیدروکسی آپاتید بوده و ماندگاری آنها معمولا برا ی دو تا سه سال است و  تزریق چربی حتما باید توسط متخصص با تجربه ایی صورت بگیرد.
ژل های دائمی :این نوع ژل ها از جنس سیلیکون بوده و استفاده ازآنها معمولا توسط متخصصان پیشنهاد نمی شود زیرا دارای عوارض بالایی بوده و ممکن است مشکلات متععدی را برای افراد به وجود بیاورد.
در چه محل هایی تزریق ژل موثر عمل می کند؟
درافرادی که به طور ژنتیکی  لب ها باریک بوده و افرادی که علاقه مند به داشتن لب های برجسته هستند.

  • برآمدگی گونه ها ی فرورفته
  • از بین بردن خطوط خنده
  • برطرف کردن خطوط پیشانی و اخم
  • درمان جای جوش
  • برطرف کردن چین و چروک دورچشم
  • اصلاح افتادگی پوست صورت و گردن
  • از بین بردن گودی زیر چشم
  • نحوه تزریق ژل

پس از آنکه سابقه بیماری افراد به پزشک گفته شد و تایید تزریق ژل توسط وی انجام گرفت می توان جوان سازی نواحی مورد نظر را با تزریق ژل آغاز کرد.
متخصص ژل ها را در سرنگ های مخصوص میریزد و با تکنیک های مخصوص ژل در نواحی مورد نظر تزریق می شود یکی از عواملی که در نتیجه تزریق ژل تاثیر به سزایی خواهد داشت نحوه تزریق ژل خواهد بود برا ی مثال ژل ها ی موقت بهتر است در لایه میانی پوست تزریق شود و اگر به شکلی سطحی و یا خیلی عمیق در زیر پوست وارد شود  احتمال دارد ماندگاری ژل ها را پایین بیاورد.به طور کلی می توان گفت اگر ژل ها به درستی تزریق شوند بین شش ماه تا دو سال در صورت باقی خواهند ماند.ولی با مرور زمان ژل ها به مانند روز های اول تزریق نخواهند بود.

اقدامات قبل و بعد از تزریق ژل

پیش از تزریق ژل  از خوردن داروهای رقیق کننده خون  و ضد التهاب خودداری کنید زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.
پیش از  تزرق ژل به هیچ عنوان نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید.
تا یک روز بعد از تزریق ژل خونریزی های زیر پوستی وجود داشته که باعث التهاب و کبودی خواهد شد ومی توانید با گذاشتن کمپرس سرد مقدارتورم کبودی را پایین بیاورید.
در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید  و مدت زما نا ستحمام خود را کوتا ه کنید.
به جکوزی و سونا نروید زیرا ممکن است احتمال  جابه جایی ژل را بالا ببرد.
به هیچ عنوان به نواحی تزریق فشار وارد نکنید و تا جای ممکن برای انجام فعالیت های روزانه خود سر را برای مدت طولانی خم نگه ندارید.
مصرف مایعات ،میوه جات و سبزیجات را بعد از تزریق ژل افزایش دهید و نمک را از برنامه غذایی خود برای مدتی حذف کنید.
شما می توانید بعد از تزریق چربی از مواد ارایشی و همچنین کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.
در نکته آخر باید گفت افراد نباید بلافاصله بعد از تزرق ژل قضاوتی در باره ظاهر خود داشته باشند و بهتر است بعد از از بین رفت ورم ها در نواحی تزریق رضایتمندی خود را از میزان جوان شدن پوست خود مشخص کنند.

منتظر  نظرات و پیشنهادات شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =

M
"

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس

روزهای کاری

یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه

آدرس

فلکه دوم صادقیه, خیابان اعتمادیان, پشت بیمارستان ابن سینا, ساختمان فدک, پلاک ۲۸, طبقه۴ , واحد ۱۹

ساعت کاری

00:00 – 00:00