02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / جوانسازی پوست / تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ و هیدرودرم روش هایی برای جوانسازی پوست هستند . برای اینکه تفاوت میان هیدرودرم و میکرونیدلینگ را بدانیم، ابتدا باید تعریف دقیقی از هر کدام داشته باشیم:

 

 

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

تفاوت هیدرودرم و میکرونیدلینگ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هیدرودرم: هیدرودرم در حقیقت همان آب رسانی پوست است که اخیرا بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است و باعث جوانسازی پوست می شود . هیدرودرم با استفاده از آب، لایه های سلول های مرده را از بین می برد و سلول های از بین رفته و متراکم روی سطح پوست را بر می دارد. هیدرودرم جریان خون پوست را افزایش داده  و باعث افزایش فعالیت کلاژن می شود. کلاژن و الاستین دو عنصر مهم برای حفظ لطافت و شفافیت پوست می باشند. هنگامی که کلاژن افزایش می یابد پوست لطیف تر و شفاف تر شده و جلوه زیباتری خواهد داشت. در حقیقت هر قدر که آب رسانی پوست بیشتر باشد، فعالیت کلاژن و الاستین بیشتر خواهد شد و پوست مطلوب تری خواهید داشت. استفاده از هیدرودرم باعث می شود که جوش های پوست (سر سیاه و سر سفید) کاملا تخلیه شده و از بین بروند. زیرا هنگامی که سلول های مُرده از سطح پوست برداشته می شوند، تخلیه جوش ها به راحتی امکان پذیر خواهد بود. در نتیجه با از بین رفتن لایه نازکی از سطح پوست چربی های اضافه و نامطلوب و آلودگی های سطح پوست به راحتی از روزنه پوست خارج می شوند.

میکرونیدلینگمیکرونیدلینگ یک نوع تحریک مکانیکی پوست است؛ که همانطور که از نامش پیداست، در این روش از سوزن های بسیار باریک استفاده می شود. میکرونیدلینگ باعث تحریک کلاژن شده، با افزایش تحریک کلاژن پوست آسیب دیده ترمیم خواهد شد. در این روش سوزن های بسیار ریزی وارد پوست می شوند. با وارد شدن سوزن به پوست سیستم ایمنی بدن نیز تحریک می شود و باعث فعال سازی دو عنصر کلاژن و الاستین می شود. در حقیقت کلاژن و الاستین باعث استحکام و زیبایی پوست می شوند؛ که تحریک این دو پارامتر کمک زیادی به جوانسازی پوست می کنند. ممکن است شنیدن کارکرد این روش، برای بیمار کمی ترسناک باشد. اما متذکر می شویم که این روش یک روش کاملا ایمن بوده و هیچ گونه عوارضی ندارد. برای درمان مواردی مثل تیرگی پوست، لک، جای جوش، سوختگی، رفع چین و چروک، درمان اسکار (جای زخم) می توان از این روش استفاده کرد.

روش های هیدرودرم و میکرونیدلینگ علی رغم تفاوت هایی که دارند، می توان گفت هر دو روش بر لایه دوم پوست (درم) تمرکز کرده و باعث فعال سازی کلاژن و الاستین پوست می شوند.

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی دکتر حمیده آقایی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =