دکتر حمیده آقایی / مقالات / تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

آیا تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد صحت دارد؟

تیرگی پوست بعد از لیزر ، دغدغه ی بسیاری از متقاضیان لیزر موهای زائد می باشد. در این مقاله به این سوال مهم می پردازیم که آیا لیزر باعث تیرگی پوست می شود؟

با ما همراه باشید.

عوامل موثر در تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد معمولا باعث ایجاد عوارض نامطلوب نمی شود. با این حال اگر لیزر موهای زائد بصورت صحیح و با دوز مناسب صورت نگیرد می تواند سبب سوختگی پوستی شود که این امر یکی از دلایل تیرگی پوست می باشد.

دکتر حمیده آقایی  ؛  متخصص پوست – مو و زیبایی با دانش و مهارتی که داراست می تواند شما عزیزان را در حیطه ی پوست و مو ، لیزر موهای زائد بدون عارضه و رضایت بخش راهنمایی کند. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی ارتباط برقرار کنید: 

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر آقایی

دلایل متفاوتی می تواند سبب تغییر رنگ و تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد شود ، مانند:

1-    برنز کردن وآفتاب گرفتن قبل از انجام لیزر

این امر پوست را مستعد سوختگی و تیرگی می کند.

2-    دوز نامناسب لیزر (با توجه به اهمیت نقش پوست در لیزر موهای زائد ، نیاز است تا پوست و شرایط آن بررسی شود تا پزشک بتواند بهترین و مناسب ترین دوز را تعیین نماید.)

3-    برخی بیماری های پوستی ( حساسیت های پوستی و … )

این عوامل می توانند سبب ایجاد لک های تیره ی پوستی شوند. این لکه ها اغلب به رنگ قهوه ای یا سفید روی پوست فرد باقی می مانند. لازم به ذکر است ، برای جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب مانند تیرگی پوست بعد از لیزر ، در انتخاب متخصص پوست و موی خوب دقت کنید تا سلامت خود را تضمین کنید. همچنین مراقبت بعد از لیزر موهای زائد ناحیه ی تناسلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

عوارض ناشی از لیزر موهای زائد

اگر لیزر موهای زائد توسط پزشک حاذق با دوز مناسب صورت گیرد بطور معمول بدون عارضه می باشد. اما عوارض جزئی مانند ، التهاب و قرمزی خفیف بعد از لیزر امری طبیعی می باشد که با گذشت زمان از بین می رود. ماندگاری التهاب و قرمزی بعد از لیزر در افرادی که حساسیت های پوستی دارند معمولا بیش از سایر افراد می باشد. 

در صورت تشخیص پزشک بعد از لیزر، می توان از کرم های موضعی برای تسریع بهبودی التهاب و قرمزی ناشی از لیزر کمک گرفت.

برخی بیماری ها مانند دیابت و یا نقص سیستم دفاعی بدن می تواند در نتایج حاصل از لیزر و یا تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد تاثیرگذار باشد. بطور مثال ایجاد عفونت های پوستی بعد از لیزر در این افراد شایع می باشد، به همین منظور نیاز است تا درصورت ابتلا به بیماری خاص پزشک خود را مطلع سازید.

نتیجه گیری

بطور معمول اگر لیزر موهای زائد اصولی و توسط متخصص پوست صورت گیرد ، فرد متحمل عارضه ی نامطلوب نمی شود. همچنین توجه و رعایت اقدامات قبل و بعد از لیزر موهای زائد توسط فرد ، تاثیر بسیار بالایی در جلوگیری از ایجاد عوارض نامطلوب دارد.

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =