مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

درمان اسکار با ساب سیژن

درمان اسکار با ساب سیژن

اسکار شامل التهاب پوستی است که بر اثر عواملی همانند آبله مرغان، جای جوش، سوختگی درجه 3 ، محل گزش حیوانات، محل برش جراحی قبلی و عفونت های عمقی پوست ایجادشود.

سابسیژن

به ندرت می توان اسکار را با استفاده از داروها ی موضوعی و خوراکی از بین برد.اگر اسکار به صورت سطحی باشد می توان با روش های لیزری آن ها را برطرف کرد اما بسیاری از این اسکارها سطحی نمی باشد و از آنجایی که عامل اصلی ایجاد آنها وجود چسبندگی فیبروز زیر آنها است که سبب فرورفتگی پوست به سمت داخل می شود می توان برای برطرف کردن آن ها از روشی به عنوان ساب سیژن استفاده کرد.

این روش یک روش بسیار ساده و بی خطر است که به آزادسازی بافت های همبند کمک می کند.در گذشت از سوزن نوکر در این روش استفاده می شد  که جای سوزن ها باقی می ماند و بیمار درد بیشتری را تحمل می کرد به همین علت امروزه  از روش ابداعی جدید استفاده می کنند در این روش برای آزاد سازی چسبندگی ها از سوزن کانولا استفاده می شود.

هر چه توررفتگی اسکار بیشتر بوده  و به صورت سطحی نباشد سابسیژن نتیجه ی بهتری را خواهد داشت که این روش برای انواع پوست ها مناسب است اما احتمال بروز هیپرپیگما نتاسیون برای پوست های تیره وجود دارد.

قبل از انجام سابسیژن بهتراست اگر جزء بیماران خاصی هستید به پزشک مربوطه اطلاع دهید، قبل از سابسیژن صورت خود را با آب و صابون شستشو دهید تا پوست از هرگونه آلودگی پاکسازی شود، در صورت بارداری و یا شیردهی به پزشک اطلاع دهید و اگر از داروهایی همانند آسپرین و یا سایر رقیق کننده های خون استفاده می کنید پزشک مربوطه را مطلع نمایید. بعد از انجام جراحی سابسیژن از تماس با آب  به مدت 24 تا 48 بیمار باید جلوگیری کند و ممکن است بعد از عمل جراحی کبودی و قرمزی باقی بماند که بعد از 2 الی 3 سه روز برطرف می شود .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو

 

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =