02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / مقالات / درمان بدون عوارض جای جوش و اسکارهای فرورفته آکنه
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان بدون عوارض جای جوش و اسکارهای فرورفته آکنه

یکی از موضوعاتی که باعث حس ناخوشایند در فرد می شود ، جای جوش و فرورفتگی های آن در صورت است . به همین منظور به دنبال از بین بردن آن از روش های خانگی یا کرم ها استفاده می کنند که نه تنها تاثیری در بهبودی آنها ندارد بلکه در برخی موارد عوارضی به همراه دارد . ما در ادامه قصد داریم به درمان این روش بدون عوارض بپردازیم.

چرا اسکار آکنه یا فرورفتگی در پوست ایجاد می شود ؟

در اسکارها الیاف داخل پوستی به نام کلاژن وجود دارد که پوست را به سمت پایین می کشد. این افتادگی ها به خودی خود به وجود نمی آیند . این فرورفتگی حاصل مبارزه گلبول های سفید با بکتری ها و چرک های آکنه ایجاد می شود .

روش های درمان فرورفتگی صورت یا اسکار آکنه

درمان های خانگی

بسیاری از افراد برای از بین بردن زخم های آکنه از داروهای خانگی یا گیاهی استفاده می کنند ، اما هیچ دانشی پشت آنها مشخص نیست. برخی ممکن است باعث تحریک بیشتر یا مشکلات دیگری شوند ، بنابراین افراد باید با احتیاط از آنها استفاده کنند.

داروهای خانگی که معمولاً افراد برای درمان این مشکلات از آن استفاده می کنند عبارتند از: روغن نارگیل،ژل آلوئه ورا،عسل طبیعی، جوش شیرین،  آب لیمو

  درمانهای پزشکی

چندین روش درمانی برای کمک به رفع اسکار آکنه در دسترس است. متخصص پوست بسته به نوع پوست فرد و میزان زخم ، روشهای مختلفی را توصیه کند.

این فرورفتگی را به وسیله حرارت موجود در لیزر یا تکنیک های دیگر شل و نرم شود . با این کار کلاژن های جدید در پوست تولید می شود به صورتی که فرورفتگی ها را به سمت بالا حرکت دهد . شایع ترین و مهم ترین ابزاری که در این خصوص در دسترس متخصص پوست می باشد لیزر است.

لیزری که برای اسکارهای پوستی مورد استفاده قرار می گیرد باید از پوست عبور کرده و در عمق پوست تولید حرارت کند. لیزرفرکشنال برای این منظور استفاده می شود .

استفاده از لیزر در حیطه تخصصی پزشک متخصص پوست می باشد . زیرا تنظیم آن ، نوع و برنامه ریزی لیزر نیازمند دانش گسترده در این راستا است.

عکس-اسکار-آکنه

عکس-اسکار-آکنه

 

 

تعداد جلسات لیزر برای درمان اسکار آکنه

 

به طور خلاصه لیزرهای مربوطه در جلسات متعدد یا در یک جلسه با دوز بالا انجام خواهد شد و حاصل این جلسه دادن حرارات به عمق پوست یا با سائیدن سطح پوست صورت می گیرد یا فقط حرارتی که به وسیله نور لیزر از لایه های سطحی پوست بدون آزار لایه های سطحی عبور می کند و در عمق تولید کلاژن می کند . نتیجه این فرآیندگرم تر شدن پوست ، تولید کلاژن و بالا آمدن سکارها به صورت تدریجی است . بدین معنی که هیچ اتفاق ناگهانی در درمان لیزری پوست نخواهیم داشت . انجام جلسات لیزر نیاز به صبر و حوصله دارد تا نتایج را مشاهده کنید .

 

آیا درمان فرورفتگی صورت با لیزر عوارض دارد ؟

لیزر باید کنترل شده و برنامه ریزی شده انجام شود تا با حداقل عوارض جانبی به نتیجه ایدهآل دست یافت که این برنامه ریزی برعهده پزشک متخصص پوست می باشد .

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پنج =