دکتر حمیده آقایی / مقالات / درمان بیماری های پوستی با لیزر
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان بیماری های پوستی با لیزر

درمان بیماری های پوستی با لیزر

امروزه لیزر کمک بزرگی برای درمان بیماری های پوستی به شمار می رود. البته درمان بیماری های پوستی به فاکتورهای متعددی وابسته است و درمان آن را نمی توان تنها به استفاده از لیزر نسبت داد.

درمان-بیماری-های-پوستی-با-لیزر

 

در ادامه به عارضه های پوستی اشاره می شود که لیزر در درمان آن ها نقش مهمی دارد.

  • یکی از شایع‌ترین بیماری‌های پوستی پسوریازیس است. پسوریازیس ، در چرخه زندگی سلول‌های پوستی خلل ایجاد می کند و باعث ایجاد تکه های نقره ای ضخیم و خارش دار و یا تکه های قرمز که گاهی دردناک هستند بر روی پوست می شود.

 

  • خال‌های عروقی، عارضه ایست که ممکن است در صورت کودکان دیده شود، مانند ماه‌گرفتگی‌ها. متخصص پوست با کمک لیزر از پیشرفت و بزرگ شدن اینگونه ضایعات پوستی جلوگیری می کند.

 

  • در دوران بارداری ممکن است بر روی پوست مادر لک هایی به وجود آیند که سبب نازیبا جلوه کردن آن ناحیه شود. اما خوشبختانه از لیزر می توان برای کم‌رنگ شدن لک‌ها استفاده کرد. البته از آنجا که بروز این لک ها هورمونی است، درمان کاملی ندارند و تنها می‌توان آن ها را کم‌رنگ کرد.

 

  • جای جوش ها به خصوص در دوران بلوغ مشکل بسیاری از جوان ها است. این اسکارها را می توان با تکنولوژی جدید به کار گرفته شده در لیزرها تا ٨٠ درصد رفع و درمان کرد.

 

  • برای بهبود التهابات پوستی می توان از لیزر نیز استفاده کرد. به عنوان مثال افرادی که سال‌ها قبل از ژل پاژ استفاده کرده‌ بودند، وقتی این ژل را از بدن‌شان تخلیه می کنند برای کاهش التهابات آن از این لیزر استفاده می‌شود.

 

  • برای بهبود آثار سوختگی، جای زخم و بریدگی ها و… متخصص پوست می‌تواند از لیزر استفاده کند. گاهی برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید از لیزر به همراه درمان‌های دارویی به کار گرفته شود. برای درمان پوستی که دچار سوختگی حاد شده و دارای عمق آن باشد، پس از چند جلسه لیزر می‌توان شدت و عمق کاهش داد نه کاملاً از بین برد. این کاهش هم از نظر زیبایی و هم از نظر کشیدگی‌هایی که روی بعضی مفاصل ایجاد می‌کند، مؤثر است.

 

  • کک و مک، عارضه ای است که درمان قطعی برای آن وجود ندارد؛ اما لیزر به کم ‌رنگ کردن این ضایعات کمک می کند.

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =