02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / مقالات / درمان بیماری ویتیلیگو
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان بیماری ویتیلیگو

درمان بیماری ویتیلیگو

بیماری پوستی ویتیلیگو  حدود 5 تا 100 میلیون نفر  را در جهان گریبان گیر خود کرده است .

ویتیلیگو و علائم آن

بیماری پوستی ویتیلیگو معمولا به لک و پیس هم معروف می باشد . به طوریکه لکه هایی کمرنگ یا فاقد رنگ در پوست به صورت عادی و طبیعی ظاهر می شود . ابتدا لکه هایی سفید روی پوست ظاهر می شود که می تواند در قسمت های بدن از جمله دور چشم ها ، دور دهان ، و همینطور در نواحی پشت بدن ظاهر شود و  این لک ها هیچ خارشی به همراه ندارد .

درمان بیماری ویتیلیگو

درمان بیماری ویتیلیگو

سوالی که در بین همه مردم پیش می آید این می باشد که آیا امکان دارد لکه هایی که بی رنگ هستند بیشتر شوند و یا به صورتی گسترش یابند در جواب این سوال باید گفت هیچگونه راهی برای گسترش پیدا کردن لکه های ویتیلیگو وجود ندارد وهیچ گونه نمی توان این موضوع را پیش بینی کرد . در بعضی از بیماران این لکه ها زیادتر نمی شود و هیچگونه گسترشی ندارد اما در طول زمان این لکه ها به دیگر قسمت های بدن سرایت می کند چون این بیماری به خودی خود یک بیماری پیشرونده است . گسترش یافتن بیماری پوستی ویتیلیگو در همه افراد متفاوت می باشد و ممکن است در بعضی بیماران در گذشت چند سال و در بعضی دیگر به صورت سریع و خیلی زود این بیماری گسترش پیدا کند .

ویتیلیگو درمان قطعی دارد

درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد اما در بین بیماران به میزان 70 تا 75 درصد به صورت داروئی ، نور درمانی و لیزر درمانی بهبود می یابند  و 25 تا 30 درصد از بیماران با روش های دیگر درمان می شوند . مهم ترین هدفی که بیماران برای درمان ویتیلیگو دارند موقعیت و ظاهر پوست آن ها می باشد و همچنین روند درمان هم به زمان زیادی احتیاج دارد . این زمان اصولا بین 6 تا 18 ماه می باشد.

به وسیله استروئید موضعی می توان لک های سفید را برگرداند مخصوصا اگر درمان در زمان ابتدایی بیماری صورت بگیرد .

اگر بیماری پوستی ویتیلیگو در بیمار گسترش پیدا کند لیزر درمانی و نور درمانی می تواند در درمان این بیماری به فرد کمک شایانی کند .

روش دیگری هم برای درمان ویتیلیگو استفاده می شود که آن هم بی رنگ کردن باقیمانده پوست بدن می باشد این درمان بدین منظور انجام می شود که دیگر قسمت های بدن با لکه های سفید رنگ یکسان شود . این روش درمان برای کسانی که 50 درصد پوست آن ها دچار ویتیلیگو شده است مناسب می باشد .

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی دکتر حمیده آقایی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =