دکتر حمیده آقایی / مقالات / درمان تعریق کف پا با بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان تعریق کف پا با بوتاکس

درمان تعریق کف پا با بوتاکس

آیا از تعریق بیش از حد در دست و پای خود کلافه شده اید ؟ آیا از درمان های گیاهی و خانگی پاسخی نگرفته اید ؟ آیا درمان قطعی برای تعریق بیش از حد وجود دارد ؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به طور مفصل به آن بپردازیم .

ملاحظات آناتومیک

عملکرد نوروتوکسین بواسطه مهار رهاسازی استیل کولین از پایانه عصبی در محل اتصال عصبی عضلانی می باشد . این امر موجب جلوگیری از انقباض عضله می گردد . استیل کولین همچنین واسطه عصبی غدد عرق می باشد .

عکس-تزریق-بوتاکس-به-کف-پا

عکس-تزریق-بوتاکس-به-کف-پا

علت تعریق بیش از حد کف پا

شایع ترین دلایلی که باعث تعریق در کف پا می شود به شرح ذیل می باشد :
• پوشیدن کفش غیراستاندارد
پا یکی از اعضای مهم بدن می باشد که باید به سلامت آن توجه کرد . پوشیدن کفش مناسب با جنس استاندارد یکی از این موارد است . پوشیدن کفش تنگ و جنس نامرغوب باعث تعریق کف پا می شود .
• پوشیدن جوراب نامناسب
یکی دیگر از عواملی که باعث تعریق زیاد بخصوص در فصل گرما می شود پوشیدن جوراب نایلونی و نامناسب است . حتما از جوراب های نخی بخصوص در هنگام ورزش کردن استفاده کنید.
• تغذیه
یکی از عواملی که باعث تعریق می شود خوردن غذاهای نامناسب از جمله غذاهای تند ، نوشابه های گازدار و نوشیدنی های کافئین دار است . سعی کنید مصرف این نوع غذاها را کاهش دهید .

درمان تعریق کف پا با تزریق بوتاکس

تزریق توکسین بوتولینوم به غدد عرق از تعریق جلوگیری نموده و درمان مناسبی برای افرادی است که از تعریق بیش از حد کف پاها شکایت دارند .

نحوه تزریق بوتاکس در کف پا

این تزریقات کمی دردناک هستند و معمولا نیاز به بی حسی یا بیهوشی عمومی دارند. بدلیل ضخیم بودن پوست پاها ، بی حس کننده های موضعی ممکن است از پوست پینه بسته پاها به خوبی جذب نشوند . از بلوک موضعی ( بلوک عصب سورال یا تیبیال خلفی ) یا حتی بیهوشی با آرامبخشی می توان استفاده کرد . معمولا 100 BU یا 300DU برای درمان تزریق می شود که به شکل مساوی در دو طرف استفاده می گردد ( گاهی در پای بزرگتر نیاز به مقدار بیشتر می باشد ). نوروتوکسین بداخل درم تزریق می گردد تا برجستگی هایی ایجاد شود . فاصله نقاط تزریق 1 ا 5/1 سانتیمتر می باشد . هر یک از تزریقات 5./. تا 1/. سی سی حاوی 1-2 BD یا 6-3 DU می باشد . بدلیل ضخامت پوست ممکن است نیاز به یک سرسوزن 30 یا 26 باشد .

 دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوستو مو و زیبایی  از روش های جدیدی برای زیبایی استفاده می کند .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی  متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

نکات کلیدی در هنگام تزریق بوتاکس به کف پا

• سر سوزنها هنگام استفاده در دست و پا ، سریعا کند می شوند . در نتیجه ممکن است نیاز به چندین سر سوزن باشد.
• پزشک باید دقت کند که تزریق ها سطحی باشد .
• نتایج درمان ممکن است تا یک سال باقی بماند .
• دقت باید صورت گیرد که عمق تزریق ها در حد درم باشد .
• تزریق عمقی تر ممکن است سبب تضعیف عضلات دست شود .

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =