02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

سابسیژن صورت

سابسیژن صورت

سابسیژن صورت روشی است که برای جوانسازی پوست استفاده می شود . آکنه در واقع یعنی همان منافذی که بسته شده اند و روی صورت گردن و قسمت های دیگر بدن مشاهده می شوند . آکنه ضایع پوستی می باشد که هیچ گونه زیبایی ندارد . و جای اسکاری که بسیار به چشم می آید را به جا می گذارد . حتی آکنه هایی که بسیار حاد نیستند می توانند جای جوش نامطلوبی را به جای بگذارند . درمان سریع آکنه و جوش برای جلوگیری از باقی ماندن اسکار جوش بسیار حائز اهمیت می باشد . اما در این صورت برخی اوقات برای اینکه از اسکار جوش بخواهیم پیشگیری کنیم هیچ روشی وجود ندارد و می بایستی روش مطلوب و مناسبی را برای برطرف کردن اسکار صورت پیدا کرد .

دکتر حمیده آقایی متخصص پوست – مو و زیبایی با مهارت هایی که دارد می تواند تمامی روش های جوانسازی پوست و زیبایی پوست صورت را با بهترین روش و به روز ترین متد انجام می دهد . دکتر آقایی مهارت منحصر به فردی در سابسیژن صورت دارد و می تواند نتیجه رضایت بخشی را از آن بیمار کند . همچنین شما عزیزان می توانید جهت جوانسازی پوست و مشاوره های لازم و تعیین وقت قبلی با شماره 02144045151 تماس حاصل نمائید .

سابسیژن یک روش درمان جراحی ساده می باشد که به صورت سرپایی انجام می شود و هیچگونه خطری برای بیمار ندارد و برای این هدف صورت می گیرد که آکنه اسکارهایی که دارای عمق زیاد هستند و موجب فرو رفتگی زیادی هستند را برطرف می کند . اگرچه جای جوش به میزان زیادی فرو رفته باشد سابسیژن پیش از روش های جوانسازی همچون بوتاکس و میکرونیدلینگ صورت می گیرد . در سابسیژن صورت قسمت صدمه دیده از بافت همبند جای زخم جدا می شود تا پوست جدید صاف تر باشد . بعد از سابسیژن درمان های دیگری همچون لیزر لیزر فرکشنال CO2 و میکرونیدلینگ صورت می گیرد تا بافت همبند از بین برود پوست در قسمت بالاتری قرار گیرد و صاف شود و رنگ پوست یکسان شود .

سابسیژن دارای چه مزیت هایی می باشد

·      بعد از سابسیژن پوست هیچ احتیاجی به استراحت ندارد .

·      سابسیژن صورت دارای خطرات کم می باشد

·      با روش سابسیژن می توان جای جوشی که دارای پهنای زیاد است را کم کرد .

سابسیژن صورت که همان جراحی زیر پوستی است که هیچ برشی در آن انجام نمی شود عمل جراحی کوچکی است که به وسلیه سوزن هیپودرمیک به منظور برطرف کردن چروک ها و اسکارهای فرو رفته صورت می گیرد . پزشک سوزن را از طریق سوراخی در سطح پوست و بدون ایجاد برش زیر پوست فرو می کند و لبه های تیز آن را زیر ضایعه پوست عبور می دهد تا بافت آن از هم جدا نشود . سابسیژن در واقع جهت از بین بردن نوارهای فیبری استوار می باشد که اسکار در بین بافت زیر پوستی حفظ می کند . با از بین رفتن این نوارها فرو رفتگی اسکار افزایش پیدا می کند و به موازات التیام یافتن زخم بافتی پیوندی همچنین به وجود می آید .

 سابسیژن برای چه اشخاصی مفید می باشد

موثرترین روش جهت آگاهی از مناسب بودن درمان سابسیژن دریافت اطلاعات از پزشک می باشد . پزشک اندازه حاد بودن و عمق اسکار را در جلسه مشاوره ارزیابی می کند و مناسب ترین روش رفع اسکار را تجویز می کند . سابسیژن صورت معمولا جهت برطرف کردن اسکارهای بزرگ یعنی جای جوش فرورفته که همراه با لبه هایی با شیب ملایم مناسب است.

 

سابسیژن صورت

سابسیژن صورت

سابسیژن چگونه انجام می شود

پزشک قسمت درمان را با مداد سفید علامت گذاری می کند و موضع را با موادی به نام لیدوکائین بی حس می کند . لیدوکائین علاوه بر اینکه عمل بی حسی را انجام می دهد موجب روشن شدن پوست می شود تا اندازه کبودی را به اندازه چشمگیری کاهش دهد .

پزشک سوزن را با دقت فراوان جلو و عقب می برد تا نوارهای نگهدارنده اسکار از هم جدا شود . کبودی که از درمان ایجاد می شود یک هفته زمان می برد که برطرف شود . سابسیژن صورت موجب می شود پوست ترمیم شود و بافت عادی و طبیعی زیر اسکار بازسازی شود که در آخر به افزایش قسمت صدمه دیده منجر می شود . در آخر نوارهایی که موجب می شود که اسکار به چربی زیر پوستی اتصال پیدا کند از بین می رود و اسکار رها می شود . امکان دارد در زمان پاره شدن نوارهای فیبری نگهدارنده ی ساختار اسکار هیچگونه صدایی به گوش نرسد . درمان بین 15 تا 30 دقیقه به طول می انجامد و بیمار بدون هیچ معطلی بعد از تمام شدن درمان می تواند به فعالیت های روزانه خود بازگردد .

مقالات مرتبط

 

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =