مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

سابسیژن

سابسیژن

فرو رفتگی هایی که در سطح پوست ایجاد می شود و ناشی از جای جوش یا اسکار می باشد گریبان گیر بسیاری از جوانان و نوجوانان می باشد و در روابط اجتماعی و اعتماد به نفس آنها تاثیر بالایی دارد.اگر این فرو رفتگی ها سطحی باشند با استفاده از روش های آرتورفکشنال یا سی اوتوفرکشنال می توانیم آنها را از بین ببریم. اما اگر فرو رفتگی ها عمقی باشند با این روش ها از بین نمی روند و باید با استفاده از روشی که سابسیژن نامیده می شود با استفاده از کانول های خاص وارد بافت شویم و چسبندگی و فیبروزی که باعث ایجاد این فرو رفتگی شده است و بین بافت و پوست همبند زیرینش است را از بین می بریم. این روش عارضه خاصی را ندارد به جز مختصری قرمزی و کبودی در محل که طی یک تا دو روز آینده برطرف خواهد شد.

سابسیژن

تعریف سابسیژن

سابسیژن روش و مکانیسیم اساسی برای درمان اسکار های آتروفیک (فرورفته) مانند جای جوش، آبله مرغان و جای بخیه  و جوان سازی پوست می باشد.این روش به صورت سرپایی انجام می شود و خوشبختانه بدون خطر نیز می باشد.استفاده هم زمان از لیزر آر اف فرکشنال و سابسیژن برای درمان اسکار های آتروفیک بسیار موثر و مناسب است. در این روش برای درمان جای جوش به این روش عمل می شود که بافت های همبند و یا بافت های فیبروتیک آزاد می شوند.برای انجام این کار وسیله ای خاص با سوزن های خاصی که نوکور نام دارند انجام خواهد شد.این روش برای درمان جوش گاه ها و جای جوش های عمیق آکنه کاربرد فراوان دارد.

روش های سابسیژن

سابسیژن به دو روش انجام می شود که یکی از آنها قدیمی تر می باشد.

روش قدیمی: در روش قدیمی پزشک سوزنی نیزه مانند را به پوست وارد می کند وبا حرکت دادن مداوم آن اقدام به بریدن بافت های فیبروتیک و چسبندگی ها می کند و گاها با توروم و خونریزی نیز همراه بوده اند.این روش اغلب محبوب نبوده و مورد استفاده نمی باشد،چرا که خود دارای عوارض ناخواسته اس مانند ورم و کبودی شدید می باشد. هرچند که فیبروتیک ها را از بین می برد اما احتمال به وجود آمدن جوشگاه جدید ناشی ازفرو رفتگی  نوک خود سوزن نیز وجود دارد.همچنین گاها درد فراوان و تیرگی هایی را نیز به وجود می آورد،به همین دلیل این روش اغلب انجام نمی گیرد.

روش جدید:در روش جدید تحول اساسی در درمان چین و چروک عمیق مانند خط اخم و خنده، جای جوش،سالک، جوان سازی پوست و سایر جای زخم های وسیع و مواردی از این قبیل را به وجود آورد. در این روش از یک دستگاه سابسیژن ابداعی استفاده خواهد شد که عوارض روش قدیمی را نخواهد داشت اما نتیجه عالی را به جای خواهد گذاشت.

روش های مدرن جهان و ترکیب آن ها با یک دیگر نقش مهمی در التیام و بهتر شدن اسکارهای آکنه داشته است . بیشتر بیمارانی که به این عارضه مبتلا می شوند نوع های مختلفی از اسکار را در صورت خود مشاهده می کنند که از بین آن ها می توان به اسکارهای غلطکی – آتروفیک و.. اشاره کرد .

دکتر حمیده آقایی متخصص پوست – مو و زیبایی با مهارت هایی که دارد سابسیژن را به بهترین شکل انجام دهد . دکتر آقایی جهت روش های جوانسازی پوست و زیبایی پوست مشاوره های لازم و ضروری را در اختیار بیمار قرار می دهد همچنین شما عزیزان می توانید جهت جوانسازی پوست و مشاوره های لازم و تعیین وقت قبلی با شماره 02144045151 تماس حاصل نمائید .

در واقع به صورت کلی باید گفت استفاده از سابسیژن در درمان انواع گوناگون اسکار آکنه کاری بس موفقیت آمیز می باشد . بیشتر افراد این روش را در مقابل لیزر بیشتر  قبول دارند زیرا تمام نتیجه های حاصل از آن را می توان پیش بینی کرد . البته هم اکنون هم از روش های لیزر درمانی مانند دستگاه هایی که به صورت فرسایش هستند و برای ترمیم سطوح پوست جهت بهبود جای اسکار استفاده می شوند .در آینده راه های مختلفی که دارای متدهای بیشتری هستند جهت درمان جای جوش روانه بازار می شوند و طرفداران بسیاری را از آن خود می کند .

عملکرد خوب و متد مناسب سابسیژن رابطه مستقیمی با متخصص پوست دارد که این کار را بر روی پوست انجام می دهد . تعداد متخصصانی که در این زمینه مهارت کافی را دارند بسیار ناچیز می باشد . سابسیژن روشی است که به صورت جراحی انجام می شود .

پس از سابسیژن چه مراقبت هایی نیاز می باشد

پس از اینکه بیمار سابسیژن را انجام داد باید به یک الی دو روز از تماس با آب خودداری کند و بر روی آن ها پماد آنتی بیوتیک استعمال شود . کبودی که پس از سابسیژن ایجاد می شود امری بسیار عادی می باشد و نباید نگران این مسئله بود . برخی مواقع پس از اینکه سابسیژن انجام شد باز هم اسکارها مشاهده می شوند و این مسئله هم نیازمند دو الی سه جلسه در این دوره درمان جای جوش است .

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی دکتر حمیده آقایی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =