دکتر حمیده آقایی / مقالات / لیزر پوست صورت
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

لیزر پوست صورت

لیزر پوست صورت

لیزر پوست صورت یکی از روش های مناسب جوانسازی پوست می باشد . بدون در نظر گرفتن عوامل خارجی قدرت پوست جهت دفع سلول های مرده با افزایش سن کم می شود و باید سلول های مرده از روی سطوج پوست برداشته شوند تا هم مشکلات پوستی برطرف شوند و هم پوست صاف و زیبا شود . بع غیر از پروسه عادی و طبیعی افزایش سن – عوامل های دیگری همچون نور خورشید – آلودگی هوا – استعمال دخانیات – استفاده از مشروبات الکلی – تغییرات هورمونی و یا ترکیبی از همین موارد به علت از دست رفتن کلاژن موجب صدمه پوست صورت و پیری آن می شود . از سن 40 سالگی کلاژن سالیانه به میزان یک درصد کم می شود . آفتاب سوختکی علاوه بر طی پروسه پییر پوست و از دست دادن کلاژن این لایه را همچنان خراب می کند که دیگر نیازی به محافظت از لایه سطحی پوست نمی شود و موجب فرم گرفتن چین و چروک ها می شود . جهت کم شدن چین و چروک های صورت همراه با ترمیم کلاژن از لیزر استفاده می شود .

لیزر پوست صورت یکی از روش های جوانسازی پوست صورت می باشد . دکتر حمیده آقایی متخصص پوست می تواند صورت بیمار را به خوبی لیزر درمانی کند و بیمار نتیجه رضایت بخشی را دریافت کند . همچنین شما عزیزان می توانید جهت جوانسازی پوست و مشاوره های لازم و تعیین وقت قبلی با شماره 02144045151 تماس حاصل نمائید .

لایه برداری شیمیایی پوست در برابر لیزر

لایه برداری شیمیایی هر دو برای ایجاد تغییرات ظاهری در پوست به کار می روند . لایه برداری به پاکسازی شیمیایی چند لایه سطحی پوست ارتباط دارد . برای انتخاب هر کدام از روش هایی که ذکر شد همواره با پزشک متخصص مشورت کنید . پزشکان همچنین به منظور عواملی همانند جنس – ضخامت – رنگ و هدف به بیمار گزینه مناسبی را ارائه می دهد .

چه روش هایی برای لیزر درمانی پوست وجود دارد

معمولا سه نوع لیزر پوست استفاده می شود . لیزر دی اکسید کربن – لیزر N-LITE و لیزر اربیوم .

لیزر CO2 به علت تاثیر دوام و ماندگاری در دراز مدت استفاده  می شود . برای انجام این عمل می بایستی یک دوره چند جلسه ای 15 الی 90 دقیقه ای بگذرد .

لیزر اربیوم نسبت به لیزر دی اکسید کربن به میزان کمتری استفاده می شود . این نوع لیزر اصولا برای کسانی که دارای پوست تیره ای هستند استفاده می شود .
گزینه نهایی یعنی عمل لیزر N-lite  به میزان دو مورد قبل تاثیر گذار نمی باشد اما نسبت به آن ها هزینه کمتری را به خود اختصاص می دهد . این روش معمولا جهت از بین بردن نقایص کوچک صورت استفاده می شود .

این علم و تکنولوژی برای کسانی که شاغل هستند و تمایل به درمان بهتری دارند و نمی توانند زمان بسیاری را برای دوره نقاهت بگذارند این روش بسیار مناسب می باشد . لیزر صورت N-LITE لیزری می باشد که با همراه انرژی بسیار پایین که رگ های خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد . رگ ها دچار صدمه نمی شوند ولی فعالیت های شیمیایی موجب می شود که بدن آغاز به ترمیم کلاژن و نواحی مورد درمان کند .

لیزر درمانی هیچگونه خطری را برای فرد به وجود نمی آورد . جهت این که نتیجه حاصل از کار رضایت بخش باشد این عمل می بایستی به همراه دقت بسیاری انجام شود .

لیزر پوست صورت

لیزر پوست صورت

بعضی از نتایج حاصل از لیزر درمانی به وسیله اشخاص بی تجربه شامل موارد ذیل می شود

  • رخ دادن عفونت
  • زخم
  • تورم
  • آکنه
  • خارش پوست

مراقبت های بعد از لیزر درمانی

بعد از جراحی لیزر پوست صورت امکان دارد پزشک نواحی جراحی شده را به مدت دو ساعت پانسمان کند – هنگامی که پانسمان برداشته شود می بایستی از محل جراحی را خوب چرب کرد تا پوسته پوسته نشود . امکان دارد به مدت سه روز بعد از عمل بیمار احساس خارش داشته باشد . پروسه بهبودی نواحی لیزر شده اصولا تا 21 روز به طول می انجامد . در این مرحله فرد می تواند از لوازم آرایشی جهت پوشاندن سطوح قرمز پوست استفاده کند .

مقالات مرتبط

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =