02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / مقالات / مزوتراپی مو درمانی قطعی برای ریزش مو
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مزوتراپی مو درمانی قطعی برای ریزش مو

مزوتراپی مو درمانی قطعی برای ریزش مو

می دانستید ما با 100 هزار تار مو به دنیا می آییم و تقریبا هر روز 100 هزار تار مو از دست می دهیم. موهای ما چرخه رویشی و ریزشی دارند . مرحله روییدن مو بین سه تا پنج سال است . سپس به مرحله استراحت می رسد و حدود صد روز مرحله ریزش دارد . اگر این چرخه مختل شود مو مداوم در مرحله ریزش درجا می زند. ریزش بیش از حد مو می توان نگران کننده باشد. بیشتر افراد به ریزش مو در حد معمولش عادت می کنند . در واقع ریزش مو در طی سال تغییر می کند . اگر فردی بیش از یک تا دو ماه ریزش مو داشته باشد باید برای چکاپ به دکتر متخصص پوست و مو مراجعه کند .

علت ریزش مو

ریزش مو در اروپایی ها زودتر از آفریقایی ها و آسیایی ها شروع می شود . نیمی از مردانی که جنس موهایشان اروپایی است در 50 سالگی ریزش مو را از سر می گذرانند . ریزش مو در زنان کمتر اتفاق می افتد و بیشتر در فرق سرشان رخ می دهد. ریزش مو می تواند علتهای متفاوتی داشته باشد : کمبود آهن ، میزان هورمون های تیروئید ، تغییرات هورمونی ، عدم بهداشت مناسب پوست سر می باشد . یکی از درمان های اصلی این مشکل انجام مزوتراپی مو است .

عکس مزوتراپی مو

عکس مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چیست ؟

مزوتراپی روشی است که در 60 سال قبل توسط دکتر میشل پیستور بنیان گذاری شد . در این روشمزوتراپی ترکیبی از ویتامین ها و داروهایی است که برای رشد فولیکول مو مفید است . این مواد به جای اینکه به صورت خوراکی به بیمار داده شود در کوکتل هایی قرار گرفته و در قسمت هایی از سر که دچار ریزش شده اند تزریق می شود . این تزریق در ریشه مو تزریق می شود .  از آنجائیکه تزریق به صورت موضعی انجام می شود اثر آن بیشتر بوده و موی سر سریعتر رشد می کند .

نحوه انجام مزوتراپی مو

این روش را می توان به دو روش انجام داد :

  1. دستی
  2. دستگاه مزوگان : در این روش دقت در عمق و مقدار تزریق باید بیشتر شود.

 دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوستو مو و زیبایی  از روش های جدیدی برای زیبایی استفاده می کند .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی  متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

تعداد جلسات مزوتراپی مو

برای رشد و تقویت فولیکول های مو نیاز به تعداد جلساتی می باشد که هفته ای یکبار تا سه بار ( با توجه به میزان و شدت ریزش مو ) می باشد و بعد از مدتی ماهی یکبار فرد باید برای مزوتراپی مو مراجعه کند .

فیلم مزوتراپی مو

مزوتراپی برای این افراد ممنوع است !

در صورتی که زخم های مخاطی یا ضایعات پوستی وجود داشته باشد فرد باردار یا در مرحله شیردهی باشد و یا در صورت مصرف داروهای ضد انعقاد ف سرطان های فعال ، نارسایی قلب ، بیماری های کبد و کلیه و برخی موارد دیگر باید از انجام مزوتراپی خودداری کرد .

از مزوتراپی می توان در کنار برخی از روش ها کمک گرفت. مزوتراپی راهی مستقیم برای تحویل دارو به پوست می باشد .

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =