02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

مزوتراپی

مزوتراپی و فواید آن

مزوتراپی تکنیکی است که در آن مقدار بسیار کمی از دارو برای موارد درمانی گوناگون وارد لایه های مختلف پوست می شود. با استفاده از این روش که نه دردناک است  و نه عوارضی از آن گزارش شده است ، می توانید لک های صورت و منافذ پوست و چروک ریز صورت را با سرعت چند برابر اثر داروهای موضعی درمان و ترمیم کنید در این نوشتار مزوتراپی و فواید آن را بررسی می کنیم .

مزوتراپی و فواید آن

تاریخچه مزوتراپی

برای اولین بار ، مزوتراپی در سال 1952 یعنی حدود 56 سال قبل در فرانسه مورد استفاده قرار گفت و امروزه در بیشتر کشورهای دنیا کاربرد دارد. به دلیل نداشتن جذب کافی و کامل کرم های ضد لک و ضد چروک که به صورت موضعی استفاده می شوند ، بیمار اثرات قابل ملاحظه ای نمی بیند چون دارو در عمق پوست نفوذ نمی کند. ولی در روش مزوتراپی دارو کاملا وارد عمق مورد نظر شده و سریعتر اثرات درمانی مورد انتظار دیده می شود. از این روش برای درمان شلی پوست ، شفاف شدن پوست ، منافذ باز، لک ها و چین و چروک سطحی با استفاده از کوآنزیم ها ، آمنواسیدها ، ویتامین ها و مواد معدنی ، می شود.

درمان مزوتراپی در موها

از تکنیک مزوتراپی می توان برای درمان ریزش مو نیز استفاده کرد.  مواد ضد ریزش مو مانند ماینوکسیدیل بیوتین، فیناستراید و ویتامین ها به صورت مستقیم وارد ریشه مو شده و بلافاصله اثرگذاری آن ها مشاهده می شود. با این روش می توان جنس ، ضخامت ، رشد و تراکم موها رابهبود بخشید بدون اینکه عوارض سیستمیک داشته باشد.

درمان مزوتراپی در چاقی های موضعی

از تکنیک مزوتراپی می توان برای درمان چاقی های موضعی مانند شکم ،  پهلوها ، ران ها ، غبغب و  بازوها استفاده کرد. برای این کار داروهای حل کننده چربی در طی چند جلسه با فاصله 10 تا 14 روز تکرار می شوند ، توسط سوزن های ریزی بدون درد به بافت چربی ها تزریق می شد و اثر خود را اعمال می نماید. همچنین از این تکنیک می توان برای درمان سلولیت (ناصافی موجود روی باسن و ران خانم ها) هم استفاده نمود.

 

مراقبت های بعد از مزوتراپی

در این تکنیک مراقبت خاصی مورد نیاز نبوده و بیمار می تواند خیلی راحت به فعالیت های معمول خود ادامه دهد و تنها کافیست که در محل مورد نظر تا 4 ساعت از مواد آرایشی استفاده نکند. جهت تکمیل درمان مزوتراپی ضروری ست که بیمار بنا به تجویز پزشک درمان را تا رسیدن به نتیجه مطلوب تکرار کند.

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =