02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / جوانسازی پوست / پیشگیری از پیری پوست
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

پیشگیری از پیری پوست

پیشگیری از پیری پوست

به طور معمول با بالا رفتن سن پیری پوست ایجاد می شود اما ممکن است در برخی از افراد پیری پوست به طور ارثی زود تر اتفاق بیفتد و بالعکس افرادی هم هستند که با مراقبت های ویژه ،پوست جوانی دارند. به گفته متخصص پوست و مو عوامل محیطی مانند تابش خورشید یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در پیری پوست می باشد .

راه های پیشگیری از نور خورشید

زمانی که شما به طور مکرر در معرض مستقیم نور خورشید هستید به مرور زمان باعث می شود که الاستین پوست شما از بین برود و لکه های قهوه ایی رنگ برروی پوست شما پدیدار می شود .در صورتی که فردی به مقدار زیاد زیر نور خورشید باشد ممکن است به بیماری های بدخیم پوستی مبتلا شود .

پیشگیری از پیری پوست

استفاده از عینک آفتابی

در فصل های تابستانی بهتر است که از عینک های آفتابی استفاده کنید و همچنین کلاه لبه دار و  لباس هاس نخی می تواند به شما کمک زیادی کنند .زمانی که نور آفتاب به چشم های شما می تابد به طور ناخودآگاه چشم های خود را جمع می کنید و  در اطراف چشم شما و همچنین پیشانی چین و چروک ایجاد می شود و در بلند مدت جای این چروک های پوستی عمیق می شود.

استفاده از کرم های ضد آفتاب

در صورتی که شما از کرم های ضدآفتاب با اس پی اف مناسب استفاده کنید باعث می شود که آسیب وارد شده توسط نور خورشید به پوست به حداقل برسد.البته چین و چروک ها به دلایل حرکات زیاد صورت نیز به وجود می آیند .

دخانیات مصرف نکنید

بهتر است بدانید که پوست از راه عروق خونی تغذیه می کند و زمانی که شما دخانیات مصرف می کنید نیکوتین باعث انقباض در عروق می شود و در این مسیر اختلال ایجاد می کند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو و لیزر

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =