پیشگیری از پیری پوست | جوانسازی پوست | متخصص پوست و مو | دکتر حمیده آقایی
15217
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15217,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

پیشگیری از پیری پوست

پیشگیری از پیری پوست

۱۲ مهر پیشگیری از پیری پوست

پیشگیری از پیری پوست

به طور معمول با بالا رفتن سن پیری پوست ایجاد می شود اما ممکن است در برخی از افراد پیری پوست به طور ارثی زود تر اتفاق بیفتد و بالعکس افرادی هم هستند که با مراقبت های ویژه ،پوست جوانی دارند. به گفته متخصص پوست و مو عوامل محیطی مانند تابش خورشید یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در پیری پوست می باشد .

راه های پیشگیری از نور خورشید

زمانی که شما به طور مکرر در معرض مستقیم نور خورشید هستید به مرور زمان باعث می شود که الاستین پوست شما از بین برود و لکه های قهوه ایی رنگ برروی پوست شما پدیدار می شود .در صورتی که فردی به مقدار زیاد زیر نور خورشید باشد ممکن است به بیماری های بدخیم پوستی مبتلا شود .

پیشگیری از پیری پوست

استفاده از عینک آفتابی

در فصل های تابستانی بهتر است که از عینک های آفتابی استفاده کنید و همچنین کلاه لبه دار و  لباس هاس نخی می تواند به شما کمک زیادی کنند .زمانی که نور آفتاب به چشم های شما می تابد به طور ناخودآگاه چشم های خود را جمع می کنید و  در اطراف چشم شما و همچنین پیشانی چین و چروک ایجاد می شود و در بلند مدت جای این چروک های پوستی عمیق می شود.

استفاده از کرم های ضد آفتاب

در صورتی که شما از کرم های ضدآفتاب با اس پی اف مناسب استفاده کنید باعث می شود که آسیب وارد شده توسط نور خورشید به پوست به حداقل برسد.البته چین و چروک ها به دلایل حرکات زیاد صورت نیز به وجود می آیند .

دخانیات مصرف نکنید

بهتر است بدانید که پوست از راه عروق خونی تغذیه می کند و زمانی که شما دخانیات مصرف می کنید نیکوتین باعث انقباض در عروق می شود و در این مسیر اختلال ایجاد می کند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو و لیزر

بدون نظر

ارسال دیدگاه

دو × 4 =