02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / مقالات / چند بیماری شایع پوست و مو
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

چند بیماری شایع پوست و مو

چند بیماری شایع پوست و مو

شپش سر چیست؟

یکی از مشکلات شایع سر شپش سر می باشد. شپش را بر روی ابرو، مژه و مو و پوست سر می توان یافت. آنها به رنگ خاکستری هستند. شپش سر به طول 1 الی 3 میلی متر است. شپش با شش پای خود بر روی ساختمان مو میچسبد، این نوع انگل از خون انسان تغذیه می کند.

بیماری شایع پوست

بیماری شایع پوست

چگونگی ابتلا

یکی از اصلی ترین راه های انتقال شپش از طریق تماس سر افراد مبتلا و یا به شکل فرد به فرد است. و این انتقال مدت زمان زیادی طول نمی کشد. راه های دیگر انتقال شپش شیوع کمتری دارد مانند استفاده مشترک از رختخواب و بالش و شانه مو. مبتلا شدن به شپش مو در هر فردی ممکن است اما در بچه ها همینطور در دختران بیش از پسران شایع تر میباشد.

اگزمای آتوپیک

اگزمای آتوپیک یکی از بیماری های پوستی است که خشکی پوست و خارش را در پی دارد، که ممکن است هر قسمت از پوست را درگیر کند، این بیماری پوستی در بیشتر موارد زمینه ارثی دارد که شایع ترین نواحی اطراف زانو، دور گردن و زیر گردن،مچ و آرنج ها می باشد. در موارد غیر ارثی معمولا تغییرات فصلی باعث شیوع آن می شود.

اگزمای آتوپاتیک به جنس مرد و زن بستگی ندارد و در هر دو، این بیماری پوستی رخ می دهد این نسبت در نوزادان و شیرخوارگان بیشتر از بقیه افراد است.

چگونگی ابتلا

اگزمای آتوپیک با این که دلیلی مشخصی ندارد اما ممکن است این حساسیت پوستی یک بیماری ارثی باشد. افراد مبتلا به این بیماری پوستی، پوستشان دچار التهاب و خشکی بیش از حد می شود. این بیماری به هیچ عنوان مسری نیست.

تب خال

تب خال یک نوع عفونت ویروسی می باشد که می تواند به سایر بدن و از فردی به فرد دیگر سرایت کند، این ویروس اغلب در اطراف لب به صورت زخم ظاهر می شود. در برخی از مواقع که زخم تب خال با خارش و سوزش همراه باشد مراجعه به پزشک و مصرف داروهای مربوط به تب خال نیاز است.

درماتیت تماسی

بعضی از افراد به علت استفاده از زیورآلات یا عطر یا کرم و لوسیون های معطر پوستشان دچار خارش و خشکی می شود، در حالت کلی واکنش پوست به ماده ای در محیط  را درماتیت تماسی پوست می گویند.

چگونگی ابتلا

دلایلی مختلفی برای بروز درماتیت پوستی وجود دارد که محرک ها و آلژن ها دو گروه اصلی آن هستند، محرک ها شامل شوینده و حلال ها مانند سفیدکننده ها هستند که این مواد چربی طبیعی پوست را از بین می برد، که حتما بعد از اولین تماس باید مراقبت از پوست انجام شود تا در تماس های بعدی پوست دچاردرماتیت نشود. علائم این مواد شامل خارش و قرمزیه پوست می شود.

درماتیت پوستی به وسیله آلژن ها زمانی رخ می دهد که فرد با خوردن برخی داروها و استفاده از لوازم آرایشی و مواد غذایی که شامل افزودنی های غذایی هستند حساسیت داده و به این بیماری دچار می شود .

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی دکتر حمیده آقایی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =