02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

کاشت ریش

گاهی برخی از مردان به طور مادرزادی ریش و سبیل کم پشتی دارند، که این امر برای آن ها نارحت کننده می باشد، اما آیا راه حلی برای این دسته از افراد وجود دارد ؟

در افرادی که از سن بلوغ آن ها کامل گذشته باشد یعنی بعد از سن 22 تا 23 که باید ریش و سبیل آن ها به حداکثر تراکم حجم خود رسیده باشد، اما تراکم ریش در آن ها ایجاد نشده باشد، این افراد می توانند با کمک کاشت ریش برای همیشه مشکل خود را برطرف کنند .

قبل از کاشت ریش و سبیل باید نکاتی را در نظر داشت، یکی از این موارد زاویه کاشت ریش است، باید برای کاشت ریش به زاویه موها همچون زمان کاشت ابرو ها توجه داشت زیرا بسیار پر اهمیت است و زوایای خاصی دارد، یک پزشک متخصص و با تجربه می تواند به راحتی کاشت مو، ریش و سبیل به صورت کاملا طبیعی انجام دهد .

همچنین سایز روزنه های کاشت بسیار مهم است . اگر سایز روزنه های کاشت درشت باشد، پوست حالتی برجسته و حفره حفره پیدا می کند .

دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو درغرب تهران، کاشت مو را با جدید ترین متد و بهترین تجهیزات انجام می دهند.

کاشت ریش

کاشت ریش

مراحل کاشت ریش

کاشت ریش در چند مرحله مختلف انجام می شود که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم :

آماده سازی مو

ابتدا لازم است ناحیه ی اهدا کننده مو کاملا شسته و تراشیده شود . سپس برای کاهش درد ، پزشک از بی حس کننده موضعی استفاده می کند. همچنین یک پوشش ضد عفونی کننده در ناحیه اهدا کنند اعمال می شود ، این پوشش روز بعد از کاشت برداشته می شود .

مرحله استخراج مو

پیوند ها با کمک پانچ های الکترونیکی استخراج می گردند و سپس به پیوند های یک تا سه مویی تقسیم می شوند . بعد از این مرحله موها برای کاشت در ناحیه موی جدید آماده می گردد . استخراخ و آماده سازی مو معمولا زمانی بین 1 تا 3 ساعت نیاز دارد ، البته تعیین زمان دقیق بسته به تعداد گرافت هایی که خارج می شوند دارد .

جایگذاری موها

قبل از آغاز کاشت مو ابتدا محدوده جدید کاشت ریش تعیین می گردد . گرافت موها مطابق با الگو تعیین شده و تراکم دلخواه جایگذاری می گردد .

کاشت ریش به روش FUT

کاشت ریش به روش FUT یکی از روش های کاشت ریش است که در این روش باید فولیکول های مو با دقت بالا جمع آوری شوند ، تا با دقتی بالا و با کمک میکروسکوپ گرافت های ریز و طبیعی برای کاشت آماده شوند . این روش کاشت ریش نتایج بسیار شگفت انگیزی دارد . بسته به وضعیت افراد ممکن است، هر کدام از این روش ها بهترین انتخاب برای افراد باشد .

کاشت ریش به روشSUT

در طی این روش، کاشت با تراکم بسیار بالا انجام می شود . همچنین خواب مو و خط ریش در این روش بسیار طبیعی می باشد . از دیگر مزایای این روش این است که دیگر نیازی به کوتاهی موهای شخص نیست و افراد می توانند در همان روز تراکم موهای کاشت شده خود را مشاهد ه کنند ، زیرا با کمک این تکنیک می توان موها را تا بلندی یک سانتی متری پیوند بزنیم .

دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوستو مو و زیبایی از روش های جدیدی برای زیبایی استفاده می کند .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02144045151

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

آیا قبل از کاشت ریش نیاز به مراقبت های خاصی می باشد ؟

قبل از جراحی متخصص پوست اطلاعات کامل در خصوص روند کار و روش های کاشت ریش به بیمار پیشنهاد می دهند . در این جلسه مشاوره شامپوها و دارو هایی به بیمار پیشنهاد می شود . همچنین در خصوص تاثیر مراقبت قبل و بعد از کاشت ریش صحبت می شود .

آیا بعد از کاشت ریش اصلاح کردن امکان پذیر است ؟

بعد از مدتی که از کاشت بگذرد ، موها حالت طبیعی به خود می گیرند به گونه ای که کمتر کسی متوجه کاشت می گردد، پس این امکان وجود دارد که موهای خود را هر طور که بخواهید اصلاح کنید و فرم دهید . برای آنکه موهای صورت شما ظاهری طبیعی تر داشته باشند، معمولا موها به صورت پیوند های منفرد پیوند زده می شوند .

دوره ریکاروی بعد از کاشت ریش

دوره بهبودی بعد از کاشت کوتاه است . لازم است تا 5 روز بعد از کاشت از ناحیه پیوند زده خوب مراقبت شود . دو روز بعد از کاشت فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد . توصیه می شود از لمس کردن، ماساژ دادن و نظامت ناحیه مورد نظر خودداری کنید تا فولیکول های کاشته شده در محل جدید خود قرار بگیرند . درصورتی که به توصیه های پزشک خود کاملا توجه داشته باشید این دوره ریکاوری کوتاه و بی دردسر طی می شود .

هزینه کاشت ریش

به طور حتم هیچ شخصی نمی تواند قبل از معاینه و مشاوره قیمت دقیق کاشت ریش را تعیین کند . بسته به روش کاشت مو، شرایط بیمار، تجهیزات مورد نیاز و… این هزینه متغیر است . بهتر است برای اطلاع دقیق از هزینه کاشت ریش با مطب دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو در تهران تماس بگیرید .

کلام آخر

در آخر می توان گفت، کاشت ریش انتخاب ایده آلی است برای افرادی که به صورت مادرزادی، تصادفات، سوختگی ها و… تراکم خوبی در نواحی ریش و سبیل خود ندارند . امروزه با کمک تکنیک های نوین می توانید به صورت کاملا طبیعی تراکم موهای صورت خود را افزایش دهید . مراجعه به یک متخصص با تجربه در این زمینه می تواند در نتیجه کاشت تاثیر بالایی داشته باشد .

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + پنج =