کاشت مو | مراحل کاشت مو | روش FIT | روش FUT | روش BHT
15350
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15350,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

کاشت مو

کاشت-مو

۰۵ بهمن کاشت مو

کاشت مو

کاشت مو با هدف درمان بی مویی و تاسی سر انجام می شود. ممکن است انسان ها به دلایل مختلف قسمتی از موهای خود را دست بدهند. و یا دچار ریزش موی شدید در قسمتی از سر بشوند به حدی که آن قسمت خالی از مو شود. روش های مختلفی برای کاشت مو  وجود دارد که در این مقاله به آنها می پردازیم.

کاشت مو به روش جراحی FUT

 Follicular Unit Transplant یا FUT یکی از روش های کاشت مو می باشد.  در این نوع کاشت مو ابتدا برشی باریک  از پوست پشت سر به عرض ۲ سانتی متر برداشته می شود. و سپس با جدا کردن این برش از پوست فولیکول های مو جدا شده و در نقطه پذیرنده یا همان قسمت تاسی کاشت میشود. این روش تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. خوب است بدانید که یک خط برش به طور همیشگی در پشت سر شما باقی خواهد ماند.

کاشت-مو

مراحل کاشت مو به روش FUT

 1. برش نواری از بانک موی واقع در پشت سر
 2. کیک بافت های اضافه از نوار
 3. برش زدن گرافت ها
 4. قراردادن گرافت‎ها در قسمت ریخته گی مو
 5. کاشت مو
 6. بخیه زدن جای برش

کاشت موی به روش FIT

کاشت مو به روش FIT  احتیاجی با بی حسی موضعی انجام می شود . و جراحی صور ت نمی گیرد. و انجام آن نسبت به روش FUT کمتر است. همچنین بعد از کاشت ، موی سر پر پشت تر به نظر می رسد . و با کیفیت تر است دیگر نیاز به مراقبت و یا بستری ندارد و کاملا بدون درد خواهد بود.در این روش پس از گرفتن گرافت ها توسط سوزن های بسیار باریک از قسمت بانک مو, گرافت ها  در قسمت طاسی کاشت میشوند.خوب است بدانید  که کاشت روش FIT در طول ۱ روز انجام میپذیرد و پس از کاشت بیمار میتواند تمامی کارهای روزانه را همانند قبل انجام دهد.

مراحل کاشت مو به روش FIT

 1. برداشت مو بوسیله سوزن های بسیار باریک از منطقه بانک موی بیمار
 2. کاشت مو در منطقه ریختگی مو سر
 3. پانسمان بسیار سطحی و ۱ روزه جهت حفظ محیط کار شده

کاشت مو به روش BHT

BHT مختصر جمله  body hair trans  می باشد. که در فارسی به آن  برداشت مو از بدن می گویند.

بانک موی مناسب از مهمترین موارد در کاشت مو می باشد . بیماری که تمایل به کاشت مو سر دارد. اگر بانک موی مناسب در سر نداشته باشد مجبور به استفاده از روش BHT  می باشد. که متخصص بتواند از موهای پشت سر موها استفاده کند و در قسمت های که ریزش مو رخ داده است. متخصص از موهای بدن بیمار برای کاشت مو در سر استفاده می کند .می توان  از قسمت های مختلفی از بدن مو برداشت کرد و در سر کاشت.

نواحی بانک مو در روش BHT 

 • قسمت های اطراف قفسه سینه
 • استفاده از موهای قوی کتف
 • استفاده از موی ران ها
 • استفاده از موی کمر بیمار

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست -مو  و زیبایی 

بدون نظر

ارسال دیدگاه

یک × 3 =