02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / از بین بردن جای جوش و اسکار / کربوکسی تراپی برای جای جوش
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

کربوکسی تراپی برای جای جوش

یک عارضه دیوانه کننده برای تمامی افراد به خصوص آن هایی که در سنین بلوغ قرار دارند، جوش، آکنه است که بر اثر عواملی متعددی پدید می آید، می تواند ظاهر و زیبایی را از افراد سلب کند و برای همه دختران و پسران اتفاقی است بس ناخوشایند،به تنهایی می تواند زندگی را به کام آن ها تلخ و زهره مار کند. هم چنین راهکار های بسیاری برای درمان این معضل وجود دارد تا از شر آن ها خلاص شوند، اما  اغلب مشاهده شده است آثار آن ها بر روی پوست صورت یا بدن باقی می ماند که باز هم ناخوشوشایند است. امروزه برای جوانسازی پوست و جلوه بخشیدن به آن روش های بسیار ارائه شده است که توانسته اند تحولی عظیم در این عرصه ایجاد کنند، یکی ازاین روش ها کربوکسی تراپی است که از بین بردن جای جوش ها و لک های باقی مانده از آن،  ظاهری زیبا را به افراد هدیه می دهد. در ادامه بیشتر در مورد کربوکسی تراپی و  چگونگی انجام آن گرفته تامزایا و معایبش می پردازیم.

کربوکسی تراپی برای جای جوش

کربوکسی تراپی برای جای جوش

کروبکسی تراپی چیست ؟

درمان جای جوش که با دی اکسید کربن انجام می شود، تحت عنوان کربوکسی تراپی شناخته می شود، بدین گونه است با تزریق دی اکسید کربن به صورت زیر جلدی به زیر پوست محل مورد نظر تزریق می شود تا جای جوش و دیگر مشکلات پوستی درمان شود.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

یک عمل سبک، سرپایی و غیر تهاجمی است که در عرض 15-30 دقیقه انجام می شود که  مراقبت های خاصی هم احتیاجی ندارد به جز در موارد خاص که پزشک بنا به شرایط فرد دستور می دهد.

با استفاده از یک مخرن حاوی گاز دی اکسید کربن که با لوله های پلاستیکی به آن مخزن متصل شده است، سپس پزشک متخصص با دقت و به آرامی به تنظیم میزان خروجی این گاز از مخزن  می پردازد و مقدار معین شده را به لوله ها منتقل می کند تا فیلتر درون این لوله ها، ناخالصی های این گاز گرفته شود، تا برای تزریق به پوست آماده شود، در ادامه پزشک با استفاده از یک سوزن باریک این گاز فیلتر شده را از لوله ها به زیر پوست تزریق می کند.

آیا بهره مندی از این روش دردآور است؟

خیر، طی بررسی های انجام شده تزریق گاز دی اکسید کربن یا کربوکسی تراپی دردناک نیست البته پزشک می تواند برای اطمینان خاطر بیماری که پوستی حساس و دردناک دارد، از یک بی حسی موضعی استفاده کند.

کربوکسی تراپی در چه نقاطی از بدن اعمال می شود؟

کربوکسی تراپی در گودی زیر چشم، پلک، گردن، صورت، بازو، پا ها موثر واقع شود و بتواند جای جوش را برطرف کند. هم چنین به درمان سلولیت روی تمام نقاط بدن می پردازد.

مزایای کربوکسی تراپی

 • ایمن بودن این روش نسبت به سایر روش های درمانی دیگر، زیر از گاز های طبیعی استفاده می شود.
 • خاصیت ارتجاعی بودن پوست را بهبود می بخشد.
 • خطوط ریز و چین و چروک موجود در روی پوست صورت را از بین می برد.
 • با تقویت و ترمیم پروسه ی کلاژن سازی به از بین بردن رسوبات چربی در روی پوست کمک می کند.
 • رفع تیرگی و گودی زیر چشم به دلیل افزایش جریان خون، از دیگر مزیت های استفاده از کربوکسی تراپی است.
 • آلودگی های پوستی بر می دارد.
 • سرعت بالای نتیجه بخشی آن
 • روشی است با حداقل تهاجم
 • عدم احساس درد در حین انجام کار
 • عمل یدرمانی سبک و سرپایی و صرفه جویی در وقت و هزینه
 • گشاد شدن عروق خونی که به جریان منظم و گردش خون در بدن منجر می شود.
 • بدون عوارض بودن این روش از دیگر مزایا آن است که آن را نسبت به دیگر روش های درمانی پوستی متمایز کرده است.

آیا کربوکسی تراپی عوارض جانبی هم در پی دارد؟

همانطور که در خصوص کربوکسی تراپی گفته شده، این روش نسبتاٌ بی خطر است و تقریباٌ عوارض جانبی ندارد، ممکن است تزریق در بازو  و پا های افراد با شرایط و وضعیت خاصی کبودی را احساس کنند، البته این شرایط پایدار نخواهد بود و پس از یک هفته کاملاٌ از بی می رود، البته نکته قابل ذکر این است که تا 24 ساعت نباید در آب گرم غوطه ور شود، زیرا احتمال بروز عوارض را افزایش می دهد.

هزینه درمان جای جوش به وسیله استفاده از روش کربوکسی تراپی چقدر است؟

همانطور که می دانید کربوکسی تراپی یک روش نوینی است که به صورت گسترده و شایع پخش نشده است اما با این اوصاف طرفداران بسیاری دارد، هم چنین متخصصین پوست بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند که هر کدام در نوع خود بهترین هستند و می توانند در جوانسازی پوست افراد خدمات شایانی ارائه دهند. به همین میزان نیز برآورد هزینه های به صورت متغیر و متفاوت است و نمی توان به طور قطعی قیمت واحدی خدمتتان ارائه داد. عواملی در برآورد هزینه ها دخیل هستند که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

-مقدار مصرف گاز دی اکسید کربن، منطقه مورد تزریق، کیفیت و کمیت تجهیزات موجود در مطب، تخصص و شهرت پزشک، موقعیت مکانی مطب، تعداد جلسات کربوکسی تراپی،  در میزان دسترسی، هزینه ایاب ذهاب را هم تخمین هزینه های جاری موثر است.

نتیجه گیری

با توجه به نتایج به دست آمده از تحقیقا انجام شده در خصوص روش کربوکسی تراپی می توانیم آن را به عنوان یک روش موثر و بی عارضه به تمامی افراد پیشنهاد و معرفی کنیم که می تواند برای صافی و جوانی پوست منجی باشد.

برای اطمینان حاصل مخاطبین عزیز می گوییم که کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی امریکا تایید شده و به عنوان روشی کارآمد و موثر از آن یاد می کنند. به همین دلیل محبوبیتی روز افزون دارد.

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =