02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کهیر

کهیر نوعی تورم رنگ پریده  تا قرمز ،خارش دار و با حدود مشخص درم می باشد که اندازه ضایعات از چند میلیمتر تا چندین سانتیمتر متفاوت است.اغلب موارد به صورت گرد یا بیضی می باشند ولی ممکن است به هم متصل شده و پلاک هایی با حاشیه نامنظم و یا به صورت حلقوی ،قوسی و یا مارپیچ ایجاد نمایند.ضایعات کهیری ،پوسته و یا تغییر رنگ ایجاد نمی کنند.در اطراف ضایعات ممکن است هاله بی رنگ یا قرمز ایجاد شود .

بثورات کهیری در عرض 24 ساعت محو می شوند و این موضوع سبب افتراق آنها از بیماری هایی می گردد که ضایعاتی شبیه ویل کهیری دارند.کهیر نوعی واکنش پوستی است که علل مختلف دارد.چنانچه از شروع حمله حاد ضایعه کمتر از 6 هفته گذشته باشد،کهیر تحت عنوان حاد نامیه می شود و در مواردی که این فاصله از شش هفته تجاوز کند ،با نام مزمن شناخته خواهد شد.

کهیر

کهیر از جمله بیماری های شایع پوستی می باشد .10 تا 20 درصد مردم در دوره ای از زندگی خود دچار یک یا چند حمله کهیری می شوند.

کهیر حاد بیشتر در کودکان و نوجوانان و کهیر مزمن در افراد میانسال یا پیر دیده می شوند.یک درصد از بیماران که آسپرین یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مصرف می کنند ،دچار کهیر می شوند.شیوع کهیر در کسانی که از ماده حاجب جهت آنژیوگرافی یا IVPو غیره استفاده می کنند ،حدود پنج درصد است.

تشخیص کهیر

تشخیص کهیر توسط متخصص پوست و مو معمولا با معاینه فیزیکی انجام می شود ولی گرفتن یک شرح حال کامل نه تنها جهت تشخیص ضروری است بلکه برای روشن کردن علل احتمالی لازم به نظر می رسد.ضایعات کهیری معمولا خارش دارند .در حالی که ضایعات آنژیوادمی ممکن است کمی دردناک و یا بدون حس باشند.

همچنین شاید نیاز باشد متخصص پوست به بیمار انجام تست های مخصوص را دستور دهد .

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

برچسب ها: کهیر چیست

آخرین دیدگاه‌ها

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 5 =