کهیر | کهیر چیست | درمان کهیر | تشخیص کهیر | کهیر پوستی
15254
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15254,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

کهیر

کهیر

۱۰ آبان کهیر

کهیر نوعی تورم رنگ پریده  تا قرمز ،خارش دار و با حدود مشخص درم می باشد که اندازه ضایعات از چند میلیمتر تا چندین سانتیمتر متفاوت است.اغلب موارد به صورت گرد یا بیضی می باشند ولی ممکن است به هم متصل شده و پلاک هایی با حاشیه نامنظم و یا به صورت حلقوی ،قوسی و یا مارپیچ ایجاد نمایند.ضایعات کهیری ،پوسته و یا تغییر رنگ ایجاد نمی کنند.در اطراف ضایعات ممکن است هاله بی رنگ یا قرمز ایجاد شود .

بثورات کهیری در عرض ۲۴ ساعت محو می شوند و این موضوع سبب افتراق آنها از بیماری هایی می گردد که ضایعاتی شبیه ویل کهیری دارند.کهیر نوعی واکنش پوستی است که علل مختلف دارد.چنانچه از شروع حمله حاد ضایعه کمتر از ۶ هفته گذشته باشد،کهیر تحت عنوان حاد نامیه می شود و در مواردی که این فاصله از شش هفته تجاوز کند ،با نام مزمن شناخته خواهد شد.

کهیر

کهیر از جمله بیماری های شایع پوستی می باشد .۱۰ تا ۲۰ درصد مردم در دوره ای از زندگی خود دچار یک یا چند حمله کهیری می شوند.

کهیر حاد بیشتر در کودکان و نوجوانان و کهیر مزمن در افراد میانسال یا پیر دیده می شوند.یک درصد از بیماران که آسپرین یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مصرف می کنند ،دچار کهیر می شوند.شیوع کهیر در کسانی که از ماده حاجب جهت آنژیوگرافی یا IVPو غیره استفاده می کنند ،حدود پنج درصد است.

تشخیص کهیر

تشخیص کهیر توسط متخصص پوست و مو معمولا با معاینه فیزیکی انجام می شود ولی گرفتن یک شرح حال کامل نه تنها جهت تشخیص ضروری است بلکه برای روشن کردن علل احتمالی لازم به نظر می رسد.ضایعات کهیری معمولا خارش دارند .در حالی که ضایعات آنژیوادمی ممکن است کمی دردناک و یا بدون حس باشند.

همچنین شاید نیاز باشد متخصص پوست به بیمار انجام تست های مخصوص را دستور دهد .

با تشکر مدیریت سایت حمیده آقایی متخصص پوست و مو و لیزر

بدون نظر

ارسال دیدگاه

18 + 10 =