02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / بوتاکس / تزریق بوتاکس
مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه

تزریق بوتاکس

امروزه عوامل بسیاری می توانند بر روی زیبایی چهره شما تاثیر گذار باشند و باعث به وجود آمدن چین و چروک ها و مشکلات متعددی برای پوست صورتتان شوند. یکی از بهترین راه های مقابله با این اتفاق، تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس با اثر گذاری مستقیم بر روی عضلات صورت می تواند جلوی پیشرفت روند پیری پوست را بگیرد. در این مقاله از سایت دکتر حمیده آقایی، متخصص پوست و مو در تهران می خواهیم همه چیز درباره تزریق بوتاکس اعم از مزایا، عوارض، مراقبت های قبل و بعد و سوالات متداول تزریق بوتاکس را بررسی کنیم.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع سمی قوی است و می تواند با اثر گذاری بر روی عضلات صورت شما از پیری و چروک شدن پوستتان جلوگیری نماید. از بوتاکس برای درمان بسیاری از بیماری ها نیز استفاده می شود. بوتاکس را می توان رایج ترین روش جوانسازی پوست دانست و از آن برای رفع چین و چروک و افزایش زیبایی صورت استفاده نمود. با تزریق بوتاکس بافت زیر پوست را می کشند و به این ترتیب لیفت صورت انجام می شود.

با انجام بوتاکس می توان چندین سال جوان تر شد و از آن برای رفع چین و چروک نواحی از صورت مانند پیشانی، گوشه چشم، بین دو ابرو، کناره های لب و همچنین دیگر نقاطی که ممکن است دچار چین و چروک شوند استفاده نمود. بوتاکس شکل تغییر یافته سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می باشد. با تغییر ساختار این سم، دارویی به نام بوتاکس ساخته می شود. تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت هیچ عوارضی به دنبال ندارد.

دلایل پیری و افزایش چین و چروک پوست

موارد متعددی می توانند بر روی پوست صورت تاثیر گذاشته و باعث از بین رفتن حالت جوان و با طراوت آن شوند. برخی از این موارد عبارتند از:

 • نور خورشید: در برخی مواقع به دلیل ماندن بیش از حد در مقابل آفتاب ممکن است که پوست شما مقاومت خود ار از دست بدهد و دچار چروک های ریز و درشت شود.
 • تغییرات هورمونی: در مواقعی ممکن است که تغییرات هورمونی و کاهش تولید کلاژن استحکام پوست از بین برود . می دانید که کلاژن نقش موثری در طراوت واستحکام پوست شما خواهد داشت. با کاهش کلاژن ممکن است استحکام پوست شما به کلی از بین رود.
 • آلودگی شیمیایی: آلودگی های زیست محیطی که در آب، هوا و وسایل دیگر وجود دارد باعث می شود که پوست شما دچار چین و چروک شود.
 • در برخی مواقع نیز به دلایل زیر ممکن است استحکام پوست کاهش یابد و پوست چروک شود. مانند نازک شدن پوست به دلیل افزایش رادیکال های آزاد اکسیژن، مسائل ژنتیکی، تغییرات استخوانی صورت، عدم مراقبت کافی از پوست، بیماری های پوستی مانند آبله، آکنه و غیره

کاربردهای بوتاکس

فواید تزریق بوتاکس در موارد زیبایی

تزریق بوتاکس می تواند به از بین بردن بسیاری از مشکلات ظاهری صورت شما کمک کند. در ادامه مهم ترین فواید تزریق بوتاکس از نظر زیبایی را می خوانید.

 • بالا بردن گوشه ی لب ها
 • کاهش نمایش لثه ها در هنگام لبخند زدن
 • بالا بردن ابروها
 • بالا بردن نوک بینی
 • رفع خطوط اخم صورت
 • بالا بردن ابروها
 • رفع خطوط افقی پیشانی
 • رفع خطوط خنده صورت
 • از بین بردن چین و چروک کنار چشم
 • کاهش نمایش لثه در هنگام خندیدن
 • رفع چین وچروک بین ابروها
 • رفع چین و چروک گردن

فواید تزریق بوتاکس در موارد درمانی

 • درمان میگرن: میگرن دارای نشانه های مختلفی مثل سردرد های شدید،استفراغ و حالت تهوع می باشد.بیشتر افراد این گونه وانمود کرده اند که پس از تزریق بوتاکس میگرن آنها به طور عجیبی بهبود بخشیده است و علائم میگرن در آنها ناپدید شده است. تزریق بوتاکس در اطراف سر وگردن به طور چشم گیری در درمان میگرن نقش دارد.
 • درمان تعرق بیش از حد: تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق زیر بغل یکی از جدیدترین کاربردهای آن است. تعرق بیش از حد خصوصا در ناحیه ی زیر بغل بسیار ناراحت کننده است .تزریق بوتاکس بیشتر در نواحی از بدن که ،عرق کردن بیش ازاندازه در آن قسمت وجود دارد ،انجام می شود.با توجه به برسی های انجام شده ،موثر ترین راه درمان برای تعرق بیش از حد تزریق بوتاکس می باشد.
 • درمان بی اختیاری ادرار: تزریق بوتاکس به دیواره های مثانه می تواند با پیشگیری از منقبض شدن عضله های مثانه به درمان پیش فعالی مثانه کمک فراوانی بکند.این درمان  در بیشتر افراد موفقیت آمیز بوده است.

بالا بردن ابرو با بوتاکس

برخی از افراد در این باره سوال دارند که چگونه می توان با تزریق بوتاکس ابروها را بالا برد. اگر تزریق بوتاکس به روش خاصی انجام شود بی شک می تواند باعث بالا رفتن ابروهای شما شود.

تزریق بوتاکس گردن

نکته ای که توجه به آن بسیار مهم است اینکه تزریق بوتاکس را می توان برای هر نقطه ای از بدن انجام داد. با بالا رفتن سن می بینید که عضلات گردن شل می شوند و پوست گردن چروک خواهد شد. با تزریق بوتاکس می توان این چین و چروک را به راحتی از بین برد.

ماندگاری بوتاکس

زمانی که تزریق بوتاکس انجام می شود بعد از یک ساعت کم کم بوتاکس شروع به گذاشتن اثرات خود می کند و به این ترتیب کم کم از گرفتگی عضلات کم می شود و چین و چروک ها رفع خواهند شد. در واقع می توان گفت ماندگاری بوتاکس به عوامل بسیاری بستگی دارد، جنس بوتاکس و نحوه ی تزریق آن یکی از مهم ترین مسائلی است که باید حین تزریق رعایت شود، دقت داشته باشید که تزریق بوتاکس منقضی علاوه بر عدم تاثیر گذاری بر روی پوست می تواند شما را دچار مشکلات پوستی بیشتری بنماید.

بوتاکس های معتبر نیاز به نگهداری در محیط های بهداشتی داشته و البته تزریق آن نیز باید توسط بهترین متخصص پوست در تهران انجام شود، یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر ماندگاری بوتاکس محل های تزریق بوتاکس است، یک پزشک بی تجربه بدون آشنایی با اجزای مهم و عصب های غیر ارادی نمی تواند تزریق را در محل های مناسب انجام دهد و شما با این مشکل مواجه خواهید شد که بوتاکس تزریق شده تاثیری بر پوست شما ندارد.

در حالت کلی ماندگاری تزریق بوتاکس به این صورت است که بوتاکس های تزریق شده بین سه تا ۶ ماه ماندگاری دارند و البته در طی این دوره از ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت شما جلوگیری خواهد شد.

نمونه کار تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

• معمولا کسانی که سابقه حساسیت به بوتاکس را دارند نباید از این دارو استفاده کنند
• افرادی که مبتلا به بیماری های عصبی و روانی هستند
• افرادی که بیماری های عفونی و التهابی فعال در صورت و اطراف صورت دارند
• خانمهای باردار و شیرده
• افرادی که داروهای قلبی مصرف می کنند.
• افرادی که پوستشان ضخیم است یا اینکه چین و چروک صورتشان عمیق است

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر روی میزان ماندگاری اثر تزریق بوتاکس، نحوه انجام مراقبت های بعد از بوتاکس است. بعد از تزریق بوتاکس لازم است که نکات زیر مورد توجه قرار گیرند:
• به مدت ۴ ساعت نباید دراز کشید.
• محل تزریق بوتاکس نباید ماساژ داده شود.
• به مدت چند ساعت از کیسه یخ روی محل تزریق بوتاکس استفاده شود.
• عضلاتی که در آنها بوتاکس تزریق شده باید به طور ارادی منقبض گردند.

سوالات متداول تزریق بوتاکس

در ادامه مهم ترین سوالاتی که از سمت شما مخاطبان عزیز وبسایت دکتر حمیده آقایی مطرح می شوند را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد:

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

درمان تعریق کف پا با بوتاکس

درمان تعریق کف پا با بوتاکس

درمان تعریق کف پا با بوتاکس آیا از تعریق بیش از حد در دست و پای خود کلافه شده اید ؟ آیا از درمان های گیاهی و خانگی پاسخی نگرفته اید ؟ آیا درمان قطعی برای تعریق بیش از حد وجود دارد ؟ با ما در ادامه...

جوانسازی پوست بدن

جوانسازی پوست بدن

جوانسازی پوست بدن روش های جوانسازی پوست چیست؟ روش های جوانسازی پوست بدن تا چه حد کارآمد و موثر هستند؟ در ادامه با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با انواع روش های جوانسازی پوست بدن آشنا کنیم....

بعد از بوتاکس چه باید کرد

بعد از بوتاکس چه باید کرد

بعد از بوتاکس چه باید کرد؟ یکی از موثرترین و همچنین پرکاربردترین روش های امروزی کاهش چین و چروک های صورت، بوتاکس است. هر روزه میلیون ها نفر درسراسر دنیا بوتاکس تزریق می کنند.   طبق نظر پزشک...

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس دکترحمیده آقایی متخصص پوست و مو پس از تزریق بوتاکس توصیه هایی را برای دریافت بهترین نتیجه از تزریق بوتاکس می کنند که در این قسمت به برخی از آن ها اشاره شده است: پس از...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *