02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

PRP موی سر

PRP   موی سر

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت های خون به فولیک های آسیب دیده موی سرموجب تحریک ریشه مو و در نتیجه به افزایش رشد مو ها کمک می کند. خاصیت پلاکت ها به خصوص در ترمیم بافت ها به طور گسترده ای درعلم پزشکی، شناخته و پذیرفته شده است،.استفاده از PRP برای درمان ریزش مو درمانی قطعی و کاملا مناسب می باشد همچنان آن را به عنوان انقلابی در درمان ریزش مو در تمام دنیا تبدیل کرده است.

چگونهPRP  به درمان ریزش مو کمک می کند؟

هنگامی که  موها رشد طبیعی دارند ، یعنی فولیکهای مو دارای تغذیه مناسب از خون هستند. ولی در صورت نیاز به انجام PRP پزشک پلاکت ها را به وسیله  PRP به قسمت فولیکول آسیب دیده مو تزریق می کنیم، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. بعضی پزشکان در سراسر دنیا معتقدند که PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

prpموی سر

درمان ریزش مو با PRP چگونه صورت می پذیرد؟

درست مانند خون دادن برای آزمایش 80 سی سی از بدن شما خون گرفته می شود و در درون کیت ویژه PRP ریخته می شود.بعد از آن کیت در داخل سانتریفوژ حدود 20 دقیقه می چرخد. پلاکت ها ی غلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل پلاسما، پلاکت وعوامل رشد فراوان  است، مناسب تزریق در پوست سر می باشد. هدف از این فرایند، افزایش تاثیر درمان PRP در ریزش مو است. در ادامه  پلاسمای غنی از پلاکت توسط یک سوزن نازک و ظریف به درون پوست سر تزریق می شود. این عمل توسط چند تزریق پی در پی در قسمت های  مختلف پوست سر و با عمق کم انجام می پذیرد. از آنجایی که حجم PRPدر هر تزریق کاهش می یابد و سوزنی که از آن استفاده می شود بسیار ظریف است، میزان درد و سوزش هنگام کار معمولا خفیف خواهد بود که البته با استفاده از بی حس کننده های موضعی این حالت سوزش باز هم کمتر شده و یا اصلا وجود نخواهد داشت.

آیا بعد انجام PRP  می توانیم حمام کنیم؟

پس از انجام PRP نیاز به استراحت مطلق نیست و بیمار می تواند به فعالیتهای روزانه خود بپردازد.اما بهتر است تا چند روز از شستن سرو موها خودداری کند.

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

برچسب ها:

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هجده =