PRP موی سر | پی آر پی | پی آر پی چگونه انجام می شود | PRPسر
15292
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15292,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-8.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2,vc_responsive

PRP موی سر

prpموی سر

۲۸ آذر PRP موی سر

PRP   موی سر

تزریق پلاسمای غنی از پلاکت های خون به فولیک های آسیب دیده موی سرموجب تحریک ریشه مو و در نتیجه به افزایش رشد مو ها کمک می کند. خاصیت پلاکت ها به خصوص در ترمیم بافت ها به طور گسترده ای درعلم پزشکی، شناخته و پذیرفته شده است،.استفاده از PRP برای درمان ریزش مو درمانی قطعی و کاملا مناسب می باشد همچنان آن را به عنوان انقلابی در درمان ریزش مو در تمام دنیا تبدیل کرده است.

چگونهPRP  به درمان ریزش مو کمک می کند؟

هنگامی که  موها رشد طبیعی دارند ، یعنی فولیکهای مو دارای تغذیه مناسب از خون هستند. ولی در صورت نیاز به انجام PRP پزشک پلاکت ها را به وسیله  PRP به قسمت فولیکول آسیب دیده مو تزریق می کنیم، مکانیسم ترمیم زخم به صورت طبیعی تقویت می شود. بعضی پزشکان در سراسر دنیا معتقدند که PRP می تواند برای تحریک رشد فولیکول های مو، جهت جلوگیری از ریزش مو مورد استفاده قرار گیرد.

prpموی سر

درمان ریزش مو با PRP چگونه صورت می پذیرد؟

درست مانند خون دادن برای آزمایش ۸۰ سی سی از بدن شما خون گرفته می شود و در درون کیت ویژه PRP ریخته می شود.بعد از آن کیت در داخل سانتریفوژ حدود ۲۰ دقیقه می چرخد. پلاکت ها ی غلیظ شده هم از بقیه خون جدا می شوند. حالا PRP که شامل پلاسما، پلاکت وعوامل رشد فراوان  است، مناسب تزریق در پوست سر می باشد. هدف از این فرایند، افزایش تاثیر درمان PRP در ریزش مو است. در ادامه  پلاسمای غنی از پلاکت توسط یک سوزن نازک و ظریف به درون پوست سر تزریق می شود. این عمل توسط چند تزریق پی در پی در قسمت های  مختلف پوست سر و با عمق کم انجام می پذیرد. از آنجایی که حجم PRPدر هر تزریق کاهش می یابد و سوزنی که از آن استفاده می شود بسیار ظریف است، میزان درد و سوزش هنگام کار معمولا خفیف خواهد بود که البته با استفاده از بی حس کننده های موضعی این حالت سوزش باز هم کمتر شده و یا اصلا وجود نخواهد داشت.

آیا بعد انجام PRP  می توانیم حمام کنیم؟

پس از انجام PRP نیاز به استراحت مطلق نیست و بیمار می تواند به فعالیتهای روزانه خود بپردازد.اما بهتر است تا چند روز از شستن سرو موها خودداری کند.

با تشکر از سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو

بدون نظر

ارسال دیدگاه

3 + 14 =