مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

زگیل

زگیل بر اساس توزیع آناتومیکی (صورت و دست ها ،اطراف ناخن ،کف پا و واژینال) تقسیم بندی می گردد.

زگیل ضایعاتی تماسی  و خود تلقیح شونده هستند و از تماس غیر مستقیم با مواد آلوده و یا راه رفتن با پای برهنه منتقل می شوند .با افزایش سن مقاومت بر علیه HPV ایجاد می شود و به این دلیل زگیل بیشتر در بچه ها و بالغین جوان شایع است و در افراد مسن نادر است .دوره بیماری متغیر است .گاهی ممکن است خود به خود در عرض 3-2 سال بهبود یابند .تعدادی از زگیل ها به درمان مقاوم هستند و پس از درمان عود می کنند و گستره می شوند از نظر هیستولوژی تمام زگیل ها تغییرات یکسانی از قبیل آکانتوزیس و هیپرکرانوزیس دارند.

زگیل

علائم زگیل

در واقع می توان گفت شش نوع زگیل وجود دارد که در اینجا ذکر می کنیم :

زگیل معمولی

زگیل سطح یا نوجوانی

زگیل کف پایی

زگیل نخی شکل

زگیل انگشتی

زگیل آمیزشی

دوره این بیماری بین دو هفته تا شش ماه متغیر است .ضایعات موجود ،به صورت پاپول های منفرد ،به رنگ سفید نافدار می باشند و در مدت 12-6 هفته ،به اندازه پنج تا ده میلی متر می رسند.

ضایعات با خود تلقیحی،خراشیدن و یا مالش بیتشر می شوند و به صورت منفرد یا گروهی تظاهر می نمایند.

در مناطق معتدل این پاپول ها در نواحی گردن یا تنه به خصوص اطراف حفره اگزیلا و در مناطق گرمسیر بیشتر در اندام ها بروز می نمایند.

ضایعات غالبا به گونه ایی است که بیمار از آنها شکایتی ندارد،هر چند گاهی خارش وجود دارد.برخی از ضایعات با خاراندن یا دستکاری دچار عفونت باکتریایی ثانویه می شوند که غالبا به بهبودی ضایعه می انجامد.

برای تشخیص زگیل متخصص پوست و مو به مشاهده ضایعات ذکر شده می پردازد و برای درمان آن در صورت لزوم می توان با برداشتن قسمتی از زگیل آن را زیر میکروسکوپ بررسی کرده و درمان مناسبی را برای آن آغاز کرد.

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

درمان کیست چربی

درمان کیست چربی

بهترین روش درمان کیست های چربی یا همان کیست های سبورئیک  چیست؟ کیست سبورئیک چیست ؟کیست سبورئیک ، کیستهای غیر سرطانی پوستی هستند. در کل  کیست ها به ناهنجاری های در بدن گفته می شود که ممکن است حاوی...

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر برخی خال ها در صورت نشانه زیبایی است اما برخی از آنها نه تنها زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه برداشتن آن برای بدن مفید می باشد . سوال اینجاست آیا می توان برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *