02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / جوانسازی پوست / کاربرد کرایوتراپی
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

کاربرد کرایوتراپی

 کرایوتراپی

کریوتراپی با تخریب سلول های هدف باعث از بین رفتن ضایعات ایجاد شده بروی پوست می شود ، کرایوتراپی روش در مانی موثری در از بین بردن ضایعات پوستی مانند زگیل می باشد . افراد بسیاری هستند که از وجود زگیل بروی پوست خود رنج می برند در این افراد برای از بین بردن زگیل کرایوتراپی گزینه بسیار مناسبی می باشد .

کاربرد کرایوتراپی

کاربرد کرایوتراپی

کاربرد کرایوتراپی

با استفاده از کرایوتراپی می توان لکه های پوستی را برطرف کرد و ظاهر زیبایی را در پوست ایجاد نمود .

از بین بردن ضایعات عروقی مانند سارکوم کاپوزی که از انواع همانژیوم‌هامی باشد.

از بین بردن ضایعات ویروسی (زگیل و مولوسکوم کنتاژیوزوم)، یکی از روش های موثر در درمان زگیل تناسلی کرایوتراپی می باشد، با استفاده از این روش می توان نتایج خوبی را از درمان زگیل تناسلی دریافت کرد .

از بین بردن ضایعات گوشتی

درمان سرطان سلول بازال و سرطان سلول سنگفرشی ( کرایوتراپی با فریز و منجمد کردن می تواند باعث توقف رشد سلول های سرطانی شود، کرایوتراپی در درمان این ضایعات روش درمانی 100 در صد موفقی نمی باشد .)

آیا برای تمامی ضایعات پوستی کرایوتراپی گزینه مناسبی می باشد ؟

همانطور که گفته شده برای از بین بردن ضایعات پوستی کرایوتراپی روش بسیار مناسبی می باشد، اما تشخیص دقیق نوع ضایعه دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد ، قبل از انجام کرایوتراپی بررسی های لازم باید توسط متخصص پوست صورت گیرد تا تعیین شود کرایوتراپی گزینه درمانی مناسبی می باشد یا خیر . برای درمان مشکلات پوستی مراجعه به یک متخصص پوست با تجربه دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد ، در غیر این صورت ممکن است با تشخیص اشتباه و درمان نامناسب بیماری برطرف نشود یا مشکلات دو چندان شود . کرایوتراپی برای درمان هر ضایعه پوستی روش مناسبی نمی باشد در صورت تشخیص نادرست ممکن است عوراضی بعد از درمان بروز نماید .

حتما جهت درمان مشکلات پوستی خود به یک متخصص پوست مراجعه نمایید دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو در این زمینه می توانند مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − شش =