دکتر حمیده آقایی / جوانسازی پوست / اندولیفت غبغب چگونه انجام می‌شود و علت ایجاد غبغب چیست؟
مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه

اندولیفت غبغب چگونه انجام می‌شود و علت ایجاد غبغب چیست؟

اندولیفت یک جایگزین نوآورانه و کم تهاجمی برای لیفت صورت است که از لیزر برای سفت کردن پوست و کانتور صورت استفاده می کند. این روش یک جایگزین قابل توجه و غیر جراحی برای لیفت سنتی صورت (یا لیفت گردن)، اندولیفت غبغب و همچنین گزینه هایی برای کانتورینگ بدن ارائه می دهد. در این مقاله به چگونگی انجام اندولیفت غبغب پرداخته می‌شود.

مناطق درمان اندولیفت عبارتند از:

اندولیفت صورتاندولیفت زیر چشم
سفت کردن گردناندولیفت غبغب
از بین بردن خطوط ماریونتاز بین بردن خطوط نازولبیال
لیفت باسنکاهش اندازه ساق پا

در این مقاله به چگونگی انجام اندولیفت غبغب پرداخته می‌شود.

این فناوری که توسط Eufoton ایجاد شده است، بیش از یک دهه است که مورد استفاده قرار گرفته است و به ما امکان می دهد مناطق مشابهی را برای لیفت صورت، گردن یا غبغب هدف قرار دهیم. روش برای هر نوع پوست و رنگ مناسب است و با بی حسی موضعی انجام می شود.

اندولیفت غبغب یک روش تایید شده توسط FDA و یک فناوری لیزری است که منجر به سفت شدن پوست و کانتورینگ می شود. اندولیفت غبغب می تواند تولید کلاژن پوست را افزایش داده و در صورت لزوم چربی بیش از حد را کاهش می دهد.

علت ایجاد غبغب چیست؟

داشتن غبغب یک بیماری شایع است. معمولاً جای نگرانی نیست و چیزی نیست جز لایه ای از چربی که زیر چانه تشکیل شده است. هنگامی که آن لایه به اندازه کافی قابل توجه می شود، چین و چروک ایجاد می کند که ظاهری ایجاد خواهد کرد که ممکن است باعث ناراحتی افراد شود.

اگرچه از نظر پزشکی، غبغب معمولاً نشانه‌ای از یک مشکل سلامتی نیست، بسیاری از مردم آن را نمی‌پسندند و از ظاهر خود ناراضی هستند. اغلب، غبغب با افزایش وزن همراه است، اگرچه دلایل بیشماری برای ایجاد آن وجود دارد. به همین دلیل است که برخی از افراد می توانند غبغب داشته باشند، حتی اگر در حال حاضر وزن مناسبی داشته باشند یا در حال کاهش وزن باشند.

غبغب ساده به نظر می رسد. فقط کمی چربی اضافی در اطراف فک وجود دارد. اما علل آن می تواند به طرز شگفت آوری پیچیده باشد. در اینجا رایج ترین دلایلی که باعث ایجاد غبغب می‌شود ر ا برایتان آورده‌ایم:

چربی اضافیاحتمالاً شایع‌ترین علت غبغب صرفاً چربی اضافی است. هنگامی که وزن اضافه می کنید، چربی در سراسر بدن و متأسفانه، در صورت و زیر چانه نیز مشاهده می‌شود و بسته به نوع بدن شما، افزایش وزن در صورت شما می تواند متفاوت باشد.
پیری پوستشایع ترین علت دیگری که اغلب نادیده گرفته می شود، صرفاً تأثیری است که سن روی پوست ما می گذارد.
بخشی از دلیل ایجاد آن فقط یک بخش طبیعی از روند پیری است. در اواسط دهه 20 زندگی، مقدار کلاژنی که پوست تولید می کند شروع به کاهش می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، پوست شروع به از دست دادن قابلیت ارتجاعی خود می کند و شروع به افتادگی می کند. هر چه بیشتر پیر می شویم کلاژن کمتری داریم و تأثیر آن بیشتر می شود.
در حالی که پیری پوست بخشی طبیعی از افزایش سن است، عوامل خاصی وجود دارد که می تواند این روند را تسریع کند. چیزهایی مانند سیگار کشیدن، رژیم غذایی نامناسب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید همگی می توانند اثرات مضری بر سلامت پوست ما داشته باشند. در عین حال، انجام عادات خوب مراقبت از پوست و داشتن یک سبک زندگی به طور کلی سالم تر می تواند به جلوگیری از اثرات پیری کمک کند.
ساختار صورتبرخی از عوامل مرتبط با غبغب خارج از کنترل ما هستند. مهمترین آنها اشکال اساسی صورت ما است. در برخی موارد تیپ‌های بدنی افراد است که باعث ایجاد غبغب می‌شود.
به ویژه، افرادی که چانه کوچک و خط فک ضعیف دارند، بیشتر مستعد داشتن غبغب هستند. این فقط به این دلیل است که برای این افراد، پوست در ناحیه کوچکتری کشیده شده است. و از آنجایی که کمتر روی صورت کشیده می شود، فقط افزایش نسبتاً کمی در چربی یا کاهش خاصیت ارتجاعی پوست لازم است تا غبغب ایجاد شود.
این احتمالاً دلیل اصلی این است که برخی از افراد می توانند بسیار لاغر باشند اما همچنان غبغب دارند.
ژنتیکاگر به اعضای خانواده خود نگاه کنید و ببینید که بسیاری از آنها دارای غبغب هستند، این احتمال وجود دارد که شما نیز مستعد داشتن غبغب باشید.
در حالی که احتمالاً ژن خاصی برای داشتن غبغب وجود ندارد، هر تعداد از ویژگی ها می تواند احتمال ابتلا به آن را افزایش دهد. جدا از اینکه ساختار استخوانی یک ویژگی ژنتیکی است، ممکن است شما مستعد افزایش وزن، داشتن پوست نازک تر یا کمتر الاستیک باشید یا احتمال بیشتری برای ذخیره چربی در اطراف چانه خود داشته باشید.

روش کار اندولیفت غبغب چگونه است؟

درمان اندولیفت غبغب از یک لیزر 1470 نانومتری استفاده می کند و از طریق فیبر میکرو نوری یکبار مصرف – به نازکی مو – که به راحتی زیر پوست در هیپودرم سطحی قرار می گیرد، کار می کند. لیزر آب و چربی را هدف قرار می دهد: به طور موثر چربی را ذوب می کند و تولید کلاژن را به طور همزمان تحریک می کند. این باعث جمع شدن فوری پوست و کاهش شلی پوست می شود.

معمولاً یک جلسه درمان توصیه می شود: این درمان 1 تا 2 ساعت طول می کشد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. نتایج اندولیفت غبغب 3 تا 6 ماه طول می کشد تا به طور کامل مشاهده شود. با این حال، این بستگی به بیمار دارد و بسیاری از افراد نتایج قابل مشاهده را زودتر می بینند.

پس از درمان اندولیفت غبغب، دستورالعمل‌ های مراقبت ‌های بعدی داده می‌ شود و تاریخی برای بررسی اولیه بین 4 تا 6 هفته تعیین می‌شود. توصیه می شود از شخصی برای همراهی خود کمک بخواهید.

بهبودی و ریکاوری برای اندولیفت غبغب چگونه خواهد بود؟

اندولیفت غبغب در یک کلینیک به طور سرپایی انجام می شود، بنابراین می توانید بلافاصله پس از درمان به خانه بروید. نیازی به بانداژ یا پانسمان نیست. پس از عمل، قرمزی و کبودی ممکن است ظاهر شود. با این حال، این عوارض معمولاً در عرض 1 تا 2 هفته برطرف می شود و بیشتر بیماران می توانند در عرض 1 تا 2 هفته به فعالیت های عادی خود بازگردند.

بیماران همچنین ممکن است چندین هفته پس از درمان درد، حساسیت و بی حسی را تجربه کنند: این موارد دائمی نیستند و به مرور زمان برطرف می شوند. به ندرت عصب حرکتی ممکن است به طور موقت در درمان پایین صورت تحت تاثیر قرار گیرد و این ممکن است نیاز به استفاده از قرص های ضد التهابی خوراکی داشته باشد.

بهبودی و ریکاوری برای اندولیفت غبغب
بهبودی و ریکاوری برای اندولیفت غبغب

چه عوارض جانبی می توانم انتظار داشته باشم؟

پس از اندولیفت غبغب، می‌توانید انتظار تورم و کبودی را تا ۲ هفته پس از عمل داشته باشید. مانند هر وسیله گرمایشی، خطر سوختگی پوست، تغییر رنگ یا کبودی وجود دارد که ممکن است منجر به ضعف عضلانی اطراف دهان به مدت 3 تا 6 ماه شود (اگرچه این اتفاق نادر است).

درمان اندولیفت غبغب مزایای زیادی دارد:

کم تهاجمی
بدون زمان ریکاوری
جوانسازی لایه های عمیق و لایه های سطحی پوست
افزایش تولید کلاژن
کاهش چربی اضافی
دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

برچسب ها:

مقالات مرتبط

برای من هایفوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

برای من هایفوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

سال ها است که بحث هایفوتراپی بهتر است مطرح است و تصمیم‌گیری برای اینکه کدام گزینه برای فرد بهتر است دشوار شده است. هایفوتراپی یک روش درمانی غیرتهاجمی است که از سونوگرافی متمرکز با شدت بالا برای هدف...

قیمت مزوژل در سال 1402

قیمت مزوژل در سال 1402

قیمت مزوژل در سال 1402 بسته به پزشک متخصص و ناحیه تحت درمان متفاوت است. به طور کلی، این روش درمانی گران‌تر از سایر روش‌های درمانی مانند بوتاکس است، اما می‌تواند در درازمدت مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد،...

مزوژل صورت

با افزایش سن و ایجاد چین و چروک‌های پوستی افراد به دنبال راهکارهایی برای کاهش افتادگی‌های پوستی و خطوط ایجاد شده می‌باشند. در سال‌های اخیر روش‌های بسیاری برای جوانسازی پوست صورت و کاهش عوارض پیری...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *