02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / کاشت مو / درمان ریزش مو
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

امروزه با شرایط ناسالم تغذیه ای و عوامل محیطی و ژنتیکی ریزش مو ، نیاز به درمان ریزش مو ، افزایش چشم گیری پیدا کرده است. همچنین با گسترش فناوری حال حاضر،  راهکار های درمانی و تکنیک های جدید به منظور درمان ریزش مو ، ابداع شده اند.

ریزش مو یا آلوپسی از طریق مختلف و به دلایل متفاوتی در افراد ظاهر می شود. در این مقاله به مواردی از این دلایل در مردان و زنان و درمان ریزش مو در آن ها، اشاره می کنیم.

ریزش مو آندروژنیک در مردان

طاسی با الگوی مردانه

طاسی (ریزش مو) در مردان ، به عنوان بیماری اطلاق نمی شود ، بلکه نوعی  واکنش (پاسخ)  فیزیولوژیک ،  به وجود آمده تحت تاثیر ، آندروژن ها  در مردان مستعد ،  از نظر ژنتیکی  می باشد. احتمالا الگوهای وراثتی به صورت چند ژنی می باشند و منتقل می گردند. دلایل ریزش مو متنوع می باشند و برخی از مردان در دوران جوانی که درگیر طاسی سریعا پیشرونده هستند، معمولا دارای سطح بالایی از دهیدرواپی آندروسترون سولفات می باشند، که این مورد نشان دهنده ی این است که ، فعالیت بیش از اندازه ی آدرنال می تواند سبب ایجاد علائم آلوپسی (ریزش مو) در مردان جوان که مستعد می باشند، شود.

طاسی با الگوی مردانه، سبب پسرفت مو در ناحیه ی مرکزی اسکالپ وایجاد فررفتگی تدریجی فرونتوتمپورال ، می شود. همچنین این عامل باعث کم شدن تدریجی قطر ساقه ی مو ، در مناطقی ک ریزش مو دارند، می شود.

در اسکالپ دو گروه از فولیکول مو وجود دارند ، که عبارتند از:

  1. در سطح بالایی: فولیکول های حساس به آندروژن
  2. در دوطرف و پشت اسکالپ : فولیکول های غیر وابسته به آندروژن
دکتر حمیده آقایی متخصص پوست – مو و زیبایی با دانش و مهارتی که داراست می تواند شما عزیزان را به منظور جلوگیری و یا درمان ریزش مو ، راهنمایی کند.  شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های لازم و تعیین وقت قبلی با شماره ۰۲۱۴۴۰۴۵۱۵۱ تماس حاصل کنید و یا به کانال اینستاگرام دکتر مراجعه نمایید.

معمولا افرادی که طاسی در آن ها در سنین پایین ( جوانی ) رخ داده است، نگرانی بیشتری دارند و به دنبال جبران و درمان ریزش مو  (طاسی) خود هستند. که در این حالت به طور معمول و به اشتباه، به دنبال کارشناسان غیرپزشک در کلینیک های مو ،به جهت درمان این عارضه می گردند.

بیمارانی که به دنبال مشاوره و پیدا کردن راه حل های مفید و درمان کننده ی ریزش موی خود هستند باید بدانند؛ مراجعه به پزشک متخصص و بررسی های لازم، می تواند درمان با کیفیت تر و رضایت بخشی را از آن بیماران کند. معمولا افرادی با عارضه ی طاسی را می توان توصیه به ، انجام تکنیک پیوند مو ، فلاپ های روتاسیون جراحی و یا حتی اضافه کردن موی مصنوعی یا کلاه گیس ، کرد. که این امر بسته به تشخیص و تجویز پزشک متخصص در جهت درمان درست و مناسب این عارضه می باشد.

درمان ریزش مو ( طاسی ) با الگوی مردانه

معمولا طاسی یا کم پشت بودن مو ، برای برخی افراد ، عارضه ای درجهت کاهش میزان زیبایی و جذابیت، تلقی می شود. افرادی که دچار کمبود اعتماد به نفس می شوند در صدد درمان این عارضه بر می آیند. راه های درمان ریزش موی متفاوتی برای این عارضه وجود دارد، مانند: مینوکسیدیل (موضعی) و یا تکنیک های جراحی متنوع و  مزوتراپی

مینوکسیدیل: محلول ۲% یا ۵ % به صورت ماهانه توسط یک اپلیکاتور قطره چکان ، در مناطق مورد نظر ، روی پوست سر چکانده می شود. (نحوه ی مصرف و تعداد دفعات استفاده، از این محلول و طبق تجویز پزشک متخصص می باشد.)

معمولا کاندید های این تکنیک درمانی برای طاسی، مردان زیر س۳۰ سال می باشند که ، مدتی کمتر از ۵ سال درگیر ریزش مو و طاسی بوده اند.

درمان ریزش مو

درمان ریزش مو

ریزش مو با الگوی زنانه

طبق بررسی های انجام شده روی این تیپ از زنان نشان داده شده است که؛ میزان سرم دهیدرواپی آندروسترون سولفات (DHEA-S) که از انواع آندروژن آدرنال می باشد، بالا است. در این زنان تیپ مشخصی از ریزش مو (آلوپسی) مرکزی اسکالپ که به آلوپسی آندروژنتیک آدرنال با الگوی زنانه ، نام گرفته است ، ایجاد می گردد.

علائم ریزش مو در این تیپ از زنان شبیه علائم آلوپسی با الگوی مردانه می باشد.

در زنان درگیر آلوپسی ، کاهش تدریجی مو در ناحیه ی مرکزی اسکالپ ، بدون ایجاد فرورفتگی فرونتوتمپورال با حفظ خط رویش طبیعی ، اتفاق می افتد. (برعکس آلوپسی در مردان)

درمان ریزش مو با الگوی زنانه

یکی از راهکار های درمانی این عارضه مصرف ، محلول مینوکسیدیل ۲% می باشد.

این راهکار درمانی ، به طور چشم گیری، موثر تر از پلاسبو عمل می کند.

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی :

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

مقالات مرتبط

روتین مراقبت از پوست در فصل زمستان

روتین مراقبت از پوست در فصل زمستان

همه ما می دانیم که داشتن یک روتین مراقبت از پوست خوب می تواند در بهبود سلامت پوست شما معجزه کند. در واقع، حتی می تواند علائم پیری پوستتان را کاهش دهد یا به تاخیر بیاندازد. با این حال، پایبند بودن به...

باورهای غلط مراقبت پوستی

باورهای غلط مراقبت پوستی

برای جلوگیری از آکنه از خوردن غذاهای چرب خودداری کنید! همه ما تجربه کرده‌ایم که در دوران کودکی‌مان به ما یاد داده‌اند که کارهای خاصی را انجام دهیم یا از آن اجتناب کنیم تا پوستی زیبا داشته باشیم. از...

رژیم غذایی مناسب برای درمان آکنه

رژیم غذایی مناسب برای درمان آکنه

آیا برای درمان آکنه خود رژیم غذایی مناسبی دارید؟ آیا هر روش درمانی را برای از بین بردن جوش امتحان کرده اید اما تاثیری نداشته و هنوز نمی توانید جلوی ظاهر شدن آن جوش ها را بگیرید؟ اما نگران نباشید شما...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.