02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / جوانسازی پوست / تزریق ژل خط خنده چهره شما را تغییر می دهد !
مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه

تزریق ژل خط خنده چهره شما را تغییر می دهد !

تزریق ژل خط خنده چهره شما را تغییر می دهد !

یکی از چروک های عمیقی که در صورت ایجاد می شود اطراف لب بوده و در اثر تحرک  زیاد عضله های این قسمت ایجاد می شود، برای از بین بردن خط خنده راه های مختلفی وجود دارد که متخصص پوست و مو می تواند چروک های شما را از بین ببرد .

در این مرحله که دیگر خط خنده عمیق شده است شما تنها می توانید از روش هایی مانند تزریق ژل و یا تزریق چربی چروک ها را از بین ببرید . خط های خنده باعث می شود سن شما بالاتر نشان داده شود و یا اینکه از زیبایی صورت شما کاسته شود.دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو در ابتدا شما را معاینه می کند و می تواند روشی مناسب را به شما پشینهاد بدهد.

تریق ژل  و یا  تزریق چربی باعث می شود که عمق خط های  خنده برطرف شود و مواد وارد شده به زیر پوست باعث حجیم شدن این قسمت می شود.

عکس تزریق ژل خط خنده

عکس تزریق ژل خط خنده

آناتومی خط خنده

خطوط ماریونت برجسته ظاهر غمگین به فرد می دهد و بازسازی این خطوط یکی از شایعترین کاربردهای فیلر است . با کاربرد حجم مناسب فیلر و تکنیک مناسب تزریق گوشه خارجی لب تحتانی نیز تقویت شده همراه با بهبود خطوط ماریونت چرخش گوشه دهان به پایین نیز اصلاح می شود .

گوشه های دهان جایی که لب بالا و پایین به هم می رسند کومیشر دهانی نامیده می شود . خطوط ماریونت چینهایی هستند که از گوشه دهان به سمت فک کشیده می شوند .

علت ایجاد خط خنده

فاکتورهای زیادی در تشکیل خطوط ماریونت دخالت دارند شامل :

  • کاهش حجم بافت نرم و آتروفی درم
  • کاهش انعطاف پذیری پوست
  • کاهش حجم و جذب شدن استخوان ماندیبولار
  • نزول و پایین آمدن ناحیه بوکال ، عضلات هیپردینامیک قسمت تحتانی صورت .

ارزیابی بیمار قبل از تزریق ژل خط خنده

بیماران با خطوط ماریونت پایدار خفیف ، متوسط و شدید کاندید درمان با فیلر هستند . بیماران با شلی شدید پوست و چینهای پوستی آویزان معمولا نیاز به مداخله جراحی برای نتیجه بهتر دارند .

اهداف تزریق ژل خط خنده

بهبود خطوط ماریونت و محو شدن کامل آنها ، برگرداندن چرخش به پایین گوشه های دهان به حالت طبیعی و افقی شدن آن .

حجم مورد نیاز برای تزریق ژل خط خنده

حجم فیلر HA تخمین زده شده برای درمان به آناتومی صورت فرد و میزان کاهش حجم ناحیه درمان بستگی دارد . موارد ذیل توصیه می شود :

  • خطوط ماریونت خفیف mild به طور معمول با ۸/. سی سی
  • خطوط ماریونت متوسط به طور معمول به ۶/۱ سی سی
  • خطوط شدید به ۴/۲ سی سی نیاز دارند .

تزریق ژل خط خنده با بی حسی

برای بی حسی خطوط ماریونت از محلول اپی نفرین لیدوکایین ۲% بافر شده ( یک درصد هزار ) استفاده می شود . شش تزریق هر کدام ۱/. سی سی برای رسیدن به حجم کلی ۶/. سی سی انجام می شود . حساسیت با نزدیک شدن به لب افزایش می یابد و تزریق از تحتانی ترین قسمت خطوط ماریونت شروع می شود . بی حسی موضعی با BLT در بیمارانی که تحمل درد بالایی دارند می تواند به کار رود .

روش های تزریق ژل خط خنده

دو روش تزریق برای درمان خطوط ماریونت به کار می رود :

  1. روش بادبزنی
  2. روش Cross-hatching Technique

فیلم تزریق ژل خط خنده

تعداد تزریق ژل خط خنده

بسته به طول خط ماریونت دو یا سه تزریق در هر سمت انجام می گیرد .بالاترین تزریق لب با یک تزریق Fanning دیگر از داخل به خارج پوشانده می شود . تمامی تزریق ها داخلی به خطوط ماریونت انجام می شود . تزریق ها در عمق mid to deep درم انجام می شود .

احتیاط در تزریق ژل خط خنده

درمان بیش از حد خط ماریونت باعث تغییر شکل نامناسب قسمت خارجی لب فوقانی می شود . همچنین پر کردن بیش از حد خطوط ماریونت با فیلر باعث آسیب عروقی و نکروز احتمالی می گردد .

آیا تزریق ژل و تزریق چربی در خط خنده روشی دائمی است ؟

شما باید بدانید که این روش نمی تواند برای همشه چروک های این قسمت را بپوشاند زیرا بعد از مدتی جذب بدن می شود و به مرور زمان از اثر گذاری آنها کاسته می شود .معمولا بعد از گذشت شش ماه نیاز است که این روش ها توسط متخصص پوست و مو تکرار شود. البته در صورتی که شما به بهترین متخصص پوست در تهران مراجعه کرده باشید، نتیجه بسیار عالی را تجربه خواهید کرد.

این روش ها دردی نداشته و در صورتی که در مراکز معتبر و متخصصین با تجربه انجام بگیرد عوارضی را برای فرد نخواهد داشت.تنها نکته ایی که باید دقت داشت استفاده از ژل های معتبر و برندهای خوب بوده تا بعد از تزریق دچار جابه جایی و یا گلوله گلوله شدن نشود و در تزریق چربی ،چربی ها از بدن خود فرد گرفته می شود و با بدن فرد سازگاری لازم را دارد .

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.