02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / تزریق بوتاکس / درمان تعریق زیاد زیر بغل
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

درمان تعریق زیاد زیر بغل

درمان تعریق زیاد زیر بغل

درمان تعریق زیاد زیر بغل چیست؟

آیا راه قطعی برای جلوگیری از تعریق زیربغل وجود دارد؟

تعریق زیاد در نواحی مختلفی از بدن مخصوصا زیربغل احساس نامطلوبی در فرد ایجاد می کند. به همین دلیل افرادی به دنبال درمان تعریق زیاد زیربغل خود می باشند.

در این مقاله سعی  داریم به معرفی راه های درمانی تعریق زیاد زیر بغل بپردازیم. با ما همراه باشید.

هایپرهیدروزیس

تعریق زیاد جزء بیماری هایی می باشد که برای درمان ، نیاز به تخصص هایی از جمله : پوست ، غدد و یا جراحی ، دارد. بنا به بررسی های بعمل آمده توسط متخصصان پوست و مو ، بیماری هایپرهیدروزیس مربوط به تعریق زیاد در نواحی مختلفی از بدن مخصوصا ؛ زیربغل ، کف دست و پا می باشد. لازم به ذکر است با افزایش دمای محیط و گرم شدن هوا میزان تعریق و هایپرهیدروزیس تشدید می گردد.

دکتر حمیده آقایی متخصص پوست – مو و زیبایی با دانش و مهارت بالا می باشند. شما عزیزان می توانید جهت درمان تعریق زیاد زیر بغل ، مشاوره های لازم و تعیین وقت قبلی  از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس :  ۰۲۱۴۴۰۴۵۱۵۱  و یا کانال اینستاگرام  دکتر حمیده آقایی

علت تعریق زیاد زیر بغل

علل گوناگونی در تعریق زیاد از نواحی مختلف بدن تاثیرگذار است. بطور مثال در تعریق زیاد زیر بغل و کف دست عوامل زیر تاثیر بسزایی دارند:

۱-    اضطراب  و استرس های روحی و روانی

۲-    هیجان

۳-    عوامل ژنتیکی و ارثی

حال اگر تعریق بصورت عمومی توام با تب و کم شدن وزن باشد، نیاز است ؛ به منظور تعیین علت ، به بررسی های تیروئیدی و دیابتی پرداخت تا سرمنشاء این تعریق آشکار گردد.

بنابر بررسی های بعمل آمده عواملی همچون : کم کاری تیروئید و یا افت میزان قند خون در افراد دیابتی ممکن است سبب تشدید تعریق شود.

همچنین در بسیاری از موارد مشخص شده است که تعریق بیش از اندازه ی ناحیه ی زیربغل به جهت عوامل ارثی و ژنتیکی بوده است.

درمان تعریق زیاد زیر بغل

درمان تعریق زیاد زیر بغل

راه های درمان تعریق زیاد زیر بغل

امروزه از تکنیک های زیادی در جهت درمان تعریق زیاد زیر بغل بهره گرفته می شود. مانند:

۱-    تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق

۲-    استفاده ی موضعی از آلومینیوم کلراید ( ۱۰ – ۲۰ درصد)

۳-    برداشتن غدد مترشحه ی عرق بواسطه ی عمل جراحی

۴-    استفاده از iontophoresis به منظور کاهش عرق زیربغل

تکنیک iontophoresis نوعی درمان الکتریکی می باشد. این تکنیک با تشخیص متخصص پوست و مو طی دو تا چهار جلسه ی ۲۰ دقیقه ای انجام می گیرد. لازم به ذکر است این تکنیک درمانی موقتی می باشد.

بهترین درمان تعریق زیاد زیر بغل

برخی افراد به دنبال راه های سنتی و استفاده از مواد گیاهی یا دارویی برای کاهش تعریق زیر بغل خود هستند. اما لازم به ذکر است ، طی نتایج بدست آمده ، بهره گیری از تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق جزء درمان های پایدار و موثر می باشد. این تکنیک درمانی هیچ عارضه ای برای فرد ایجاد نمی کند.

از مزایای دیگر تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق زیر بغل می توان به هزینه ی کم و ماندگاری طولانی آن اشاره کرد. شما عزیزان می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی تزریق بوتاکس برای کاهش تعریق ، دکتر حمیده آقایی بهترین متخصص پوست و مو در تهران مراجعه نمایید.

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.