02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / کاشت مو / همه چیز درباره کاشت ابرو طبیعی
مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه

همه چیز درباره کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو

ابرو ویژگی بسیار مهم و برجسته صورت را تشکیل می دهد. با افزایش تکنولوژی ، کاشت ابرو به روشی رایج تبدیل شده است. با این حال ، اگرچه این منطقه کوچک است اما در مورد آناتومی ، طراحی پیوند ، استخراج و روش کاشت نیاز به دقت و دانش زیادی دارد. در این مقاله دیدگاه کاملی در مورد پیوند ابرو با تأکید ویژه بر تکنیک استخراج واحد فولیکولی ارائه شده است که به محبوب ترین روش تبدیل شده است.

تاریخچه کاشت ابرو

ابروها بیانگرترین ویژگی هستند و یک خط اصلی را به وجود می آورند. در واقع ابرو مرجعی است که زوایا و خطوط دیگر صورت با آن تنظیم می شود. اولین بار کاشت ابرو توسط دکتر اوکودا در سال ۱۹۳۹ انجام شد و پس از آن سالها ادامه پیدا کرد . امروزه بازگرداندن ابروها به دلیل رشد طبیعی و نتایج برجسته ، روشی بسیار شایع شده است. با تجربه گسترده در زمینه استخراج واحد فولیکولی به روش FUE بخصوص در طاسی پیشرفته ، پیوند موی بدن و ترمیم موهای صورت ، اکنون انجام تکنیک های جراحی باکیفیت و ایجاد نتایج رضایت بخش و نتایج خوشحال کننده برای بیماران امکان پذیر است.

برای کاشت ابرو از چه قسمتهایی مو برداشت می شود ؟

در گذشته برای کاشت ابرو تنها مو از سر برداشته می شد اما در تکنیک های جدید می توان از موهای سایر قسمتهای بدن نیز استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
کاشت مو : هزینه و عوارض آن

متوسط طول ابرو در مردان ۵.۵ سانتی متر و در خانم ها ۵.۰ سانتی متر است. حداکثر عرض ابرو در آقایان ۱.۵ سانتی متر و در خانم ها ۱.۳ سانتی متر است
یک ابرو ایده آل ، ابرو خواهد بود که با ویژگی های چهره هر فرد در نظر گرفته شود . یعنی یک صورت بیضی نیاز به ابروهای مطابق با این شکل صورت دارد. هدف اصلی این است که اگر ابروهای بلند تری داشته باشید، صورت کشیده تر به نظر می رسد و هر چه ابروها پرپشت تر باشد باعث توپرشدن چهره های گرد می شود.

صورت کشیده باید ابروهای صاف داشته باشد تا صورت کوتاه تر جلوه کند. برای چهره مربع، ابرو باید با کمی منحنی شروع شود و سپس زاویه بیشتری به آن اضافه شود تا تعادل آن برقرار شود.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو

عکس قبل و بعد کاشت ابرو

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند ؟

افرادی که به دلایلی از قبیل :زخم ناشی از تروما ، سوختگی یا تومورها ، آلوپسی آرتا پایدار ، دلیل کم کاری تیروئید ، جذام و یا مادرزادی دچار ریزش ابرو یا از دست دادن ابرو شده اند کاندید کاشت ابرو هستند.
افراد باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد . محدودیتها در فرآیند حاصل از آن را درک کند.

در صورت عدم دستیابی به تراکم مطلوب ، باید در مورد محدودیت تراکم به دست آمده در یک جلسه و در صورت نیاز در جلسات بیشتری ، مشاوره شود.

 

کاشت ابرو

 

کاشت ابرو با هدف پر کردن خط ابرو افرادی که به دلایل متعددی قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند. برای کاشت ابرو از تکنیک‌های همانند کاشت مو سر استفاده می‌شود که در آن مقدار اندکی از موهای بالای  گوش در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. این کاشت توسط پزشکان متخصص پوست و مو انجام می‌شود و فقط به ۲ الی ۴ ساعت زمان نیاز دارد.

بیشتر بخوانید
درمان ریزش مو

مراحل کاشت مو

کاشت مو تحت بی حسی موضعی بدون هیچ گونه درد و ناراحتی انجام می شود. متخصص پس از دریافت مو از سر و تفکیک موها از بافت ها در زیر تلسکوپ شروع به کاشت می کند. کاشت مو دقیقا بر روی طرحی که از قبل روی ابرو کشیده شده انجام می شود. این طرح با توجه به درخواست بیمار و همخوانی با فرم و شکل صورت کشیده می شود. کاشت ابرو یک کار تخصصی و در این حال هنری است زیرا با زیبایی صورت فرد رابطه مستقیم دارد.

دکتر حمیده آقایی ؛ متخصص پوستو مو و زیبایی از روش های جدیدی برای زیبایی استفاده می کند .شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت قبلی از طریق زیر با دکتر آقایی متخصص پوست خوب در غرب تهران ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: ۰۲۱۴۴۰۴۵۱۵۱

کانال اینستاگرام دکتر حمیده آقایی

کاشت ابرو بر روی تاتو

وجود تاتو در ابرو مانع کاشت ابرو نمی شود و کاشت به صورت مطلوبی انجام خواهد شد. برای ایجاد یک ظاهر کاملاً طبیعی، متخصص درباره زاویه و جهت کاشت مو ابرو در هر طرف و نیز برای هر یک از ابروها به صورت مجزا دقت زیادی به عمل می‌آورد.

مشاهده نتیجه کاشت مو

بعد از اینکه کاشت ابرو انجام شد، شما می‌توانید همان موقع تأثیر آن‌ها را در صورت خود ببینید. مانند حالتی که مو بر روی سر کاشته می‌شود، بیشتر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه رشد عادی خود را از سر می‌گیرد. نتیجه نهایی این درمان معمولاً در حدود ۱ سال زمان می برد. اگر شما قصد دارید از عمل کاشت ابرو برای بار دوم  استفاده کنید، جلسه دوم معمولاً در حدود ۸ تا ۱۲ ماه پس از جلسه درمانی اول برنامه ریزی می‌شود.

بیشتر بخوانید
مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو

بهبودی بعد از کاشت ابرو

بعد از اتمام کاشت مقدار کمی التهاب و قرمزی مشاهده می کنید که کاملا طبیعی می باشد . به طور نمونه امکان دارد بیمار احساس خارش در این ناحیه داشته باشد که فقط برای مدت ۱ تا ۲ روز دوام و ماندگاری دارد. به هر حال اگر شما متوجه شدید که این عارضه برای مدت طولانی تر از حالت معمول ادامه پیدا کرده است پزشک خود را در جریان بگذارید، امکان کنترل این خارش با استفاده از پمادها و کرم‌های مخصوص وجود دارد و بیمار می‌تواند از این داروها به صورت موضعی در طول روز و شب برای بهبود عوارض عمل استفاده کند.

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

کاشت ریش

کاشت ریش

گاهی برخی از مردان به طور مادرزادی ریش و سبیل کم پشتی دارند، که این امر برای آن ها نارحت کننده می باشد، اما آیا راه حلی برای این دسته از افراد وجود دارد ؟ در افرادی که از سن بلوغ آن ها کامل گذشته...

کاشت مو : هزینه و عوارض آن

کاشت مو : هزینه و عوارض آن

می داسنتید در سراسر جهان ، حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان ریزش مو را تجربه می کنند. برای رفع این مشکل ، مردم اغلب از محصولات بدون نسخه ، از جمله درمان های موضعی مانند مینوکسیدیل استفاده می...

بیماری های مو

بیماری های مو

بیماری های مو مو مو در انسان دارای وظیفه حیاتی ولی از اهمیت فیزیولوژیک بالایی برخوردار می باشد. در یک زن از دست دادن موهای سر اهمیت بیشتری از رویش موهای غیرطبیعی در بدن وی دارد. در انسان با گذشت سیر...

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو امروزه بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و آلودگی هوا و استرس دچار ریزش مو می شوند و تمایل دارند موهایی پرپشت و ضخیم داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.   چگونه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *