02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / کاشت مو / همه چیز درباره کاشت ابرو طبیعی
مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه

همه چیز درباره کاشت ابرو طبیعی

ابرو یکی از بخش های بسیار مهم و برجسته صورت هر فرد است. به همین دلیل امروزه روش های مختلفی برای ترمیم ابروها به روی کار آمده اند. یکی از محبوب ترین و رایج ترین اقداماتی که در زمینه بهبود حالت ابروها انجام می شود، کاشت ابرو است. کاشت ابرو از بسیاری از راهکارهای دیگر مانند تاتو، هاشور یا میکروبلیدینگ ابرو بهتر، موثرتر و دارای ماندگاری فوق العاده بیشتری است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کاشت ابرو در ایران به روشی رایج تبدیل شده است. البته اگر چه کاشت ابرو روشی نتیجه بخش است اما در مورد آناتومی، طراحی پیوند، استخراج و روش کاشت نیاز بالایی به دقت و دانش وجود دارد. در این مقاله دیدگاه کاملی در مورد پیوند ابرو طبیعی با تأکید ویژه بر تکنیک استخراج واحد فولیکولی ارائه و بهترین متخصص کاشت ابرو در تهران معرفی شده است.

کاشت ابرو طبیعی چه ویژگی هایی دارد؟

کاشت ابرو طبیعی به شکلی از پیوند ابرو گفته می شود که در آن، شکل جدید ابرو دقیقا بر اساس آناتومی صورت فرد طراحی می شود. برای کاشت ابرو طبیعی لازم است که شما بهترین متخصص کاشت ابرو را انتخاب کنید و بعد برای شروع پروسه مشاوره و انجام پیوند به وی مراجعه نمایید. کاشت ابرو طبیعی امروزه به محبوب ترین شکل کاشت مو تبدیل شده است چرا که فرد بعد از آن که به کمک این روش ابروهای از دست رفته یا آسیب دیده خود را ترمیم می کند، بعد از گذراندن مدت زمان لازم برای رشد ابروهای کاشت شده، ظاهری کاملا نچرال و زیباتر از قبل پیدا خواهد کرد.

تاریخچه کاشت ابرو

ابرو مرجعی است که زوایا و خطوط دیگر صورت با آن تنظیم می شوند. اولین بار کاشت ابرو توسط دکتر اوکودا در سال ۱۹۳۹ انجام شد و پس از آن تا امروز ادامه پیدا کرده است. در حال حاضر کاشت ابروها به دلیل رشد طبیعی و به همراه داشتن نتایج برجسته، روشی بسیار رایج شده است. در کشور ما نیز با داشتن تجربه گسترده در زمینه استخراج واحد فولیکولی به روش FUE به خصوص در طاسی پیشرفته، پیوند موی بدن و ترمیم موهای صورت از جمله ترمیم ابرو، تکنیک های کاشت ابرو با کیفیت بالایی پیاده سازی می شوند و به این ترتیب ایجاد نتایج رضایت بخش و خوشحال کننده برای بیماران امکان پذیر است.

مراحل کاشت ابرو

کاشت ابرو تحت بی حسی موضعی و بدون هیچ گونه درد و ناراحتی انجام می شود. متخصص کاشت ابرو پس از دریافت مو از سر و تفکیک موها از بافت ها در زیر تلسکوپ شروع به کاشت می کند. کاشت ابرو دقیقا بر روی طرحی که از قبل روی ابرو کشیده شده انجام می شود. این طرح با توجه به درخواست بیمار و همخوانی با فرم و شکل صورت کشیده می شود. کاشت ابرو یک کار تخصصی و در این حال هنری است زیرا با زیبایی صورت فرد رابطه مستقیم دارد.

در اولین مرحله از کاشت ابرو باید فرد برای مشاوره و بررسی وضعیت ابروها به بهترین دکتر کاشت ابرو مراجعه کند تا بتوان همه مشکلات مربوط به ابروها را به طور کامل مورد بررسی قرار داد و طرحی متناسب با حالت کلی و دیگر اعضای صورت برای کاشت ابروی طبیعی به دست آورد. زمانی که طرح ابرو بعد از کاشت نهایی می شود، متخصص پوست با شما درباره آن با شما به گفت و گو خواهد نشست.

چرا که یکی از مهم ترین موارد موثر بر روی رضایت شما از عمل کاشت ابرو، تطابق حالت آن با مدل درخواستی شماست. البته اگر شما بخواهید مدل کاشت ابرویتان به عنوان مثال خیلی نازک باشد ولی بر اساس تجربه پزشک، این مدل ابرو اصلا برای صورتتان مناسب نباشد، او به شما در این زمینه تذکر خواهد داد اما در نهایت مدل ابرو بعد از کاشت دقیقا بر اساس تمایل شما خواهد بود.

کاشت ابرو بهتر است یا میکروبلیدینگ؟

کاشت ابرو روشی دائمی، موثر و شناخته شده برای ترمیم ابروهای ریخته یا آسیب دیده است و به صورت ریشه ای برای درمان مشکلات ظاهری ابروها نتیجه بخش خواهد بود. در مقابل کاشت مو روش هایی مانند میکروبلیدینگ، تاتو یا هاشور وجود دارند که تنها با استفاده از ایجاد رنگدانه جدید در قسمت ابروها و نه با پیوند مو به افزایش زیبایی ابروهای فرد کمک می کنند. در ویدیوی مقابل از اینستاگرام دکتر حمیده آقایی می توانید توضیحات این متخصص کاشت ابرو در این باره را بشنوید:

کاشت ابرو برای مردان

در گذشته کاشت ابرو فقط برای خانم ها انجام می شد اما حالا بسیاری از بهترین متخصصان پوست و مو می توانند کاشت ابرو را هم برای آقایان و هم برای خانم ها به بهترین شکل ممکن انجام دهند. یکی از مهم ترین تفاوت های کاشت ابروی مردان با بانوان، در شکل کلی آناتومی صورت و تناسب آن با دیگر اعضای چهره است. برای گرفتن مناسب ترین نتیجه از کاشت ابرو در آقایان باید به یک دکتر خوب برای کاشت ابرو مراجعه کنید که دارای تجربه بالا در این زمینه است.

کاشت ابرو متناسب با حالت چهره

به طور کلی متوسط طول ابرو در مردان ۵.۵ سانتی متر و در خانم ها ۵.۰ سانتی متر است. حداکثر عرض ابرو در آقایان ۱.۵ سانتی متر و در خانم ها ۱.۳ سانتی متر است. یک ابروی ایده آل، ابرویی خواهد بود که بر اساس ویژگی های چهره هر فرد در نظر گرفته و طراحی شود. یعنی یک صورت بیضی نیاز به ابروهای مطابق با این شکل صورت دارد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر ابروهای بلندتری داشته باشید، صورت کشیده تر به نظر می رسد و هر چه ابروها پرپشت تر باشد باعث تو پر شدن چهره می شود.

یک صورت کشیده باید ابروهای صاف داشته باشد تا کوتاه تر جلوه کند. برای چهره های مربع، ابرو باید با کمی منحنی شروع شود و سپس زاویه بیشتری به آن اضافه شود تا تعادل آن برقرار شود. یکی از مهم ترین ویژگی های یک کاشت ابرو طبیعی و خوب، تناسب حداکثری آن با دیگر قسمت های صورت است.

کاشت ابرو متناسب با چهره

چه افرادی برای کاشت ابرو مناسب هستند؟

افرادی که به دلایلی از قبیل :زخم ناشی از تروما ، سوختگی یا تومورها ، آلوپسی آرتا پایدار ، دلیل کم کاری تیروئید ، جذام و یا مادرزادی دچار ریزش ابرو یا از دست دادن ابرو شده اند کاندید کاشت ابرو هستند.
افراد باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشد . محدودیتها در فرآیند حاصل از آن را درک کند.

نتیجه کاشت ابرو

کاشت ابرو با هدف پر کردن خط ابرو افرادی که به دلایل متعددی قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند. برای کاشت ابرو از تکنیک‌های همانند کاشت مو سر استفاده می‌شود که در آن مقدار اندکی از موهای بالای  گوش در ناحیه ابرو کاشته می‌شود. این کاشت توسط پزشکان متخصص پوست و مو انجام می‌شود و فقط به ۲ الی ۴ ساعت زمان نیاز دارد.

مشاهده نتیجه کاشت مو

بعد از اینکه کاشت ابرو انجام شد، شما می‌توانید همان موقع تأثیر آن‌ها را در صورت خود ببینید. مانند حالتی که کاشت مو انجام می‌شود، بیشتر موی کاشته شده در ابرو در ادامه در طول یک دوره تلوژن می‌ریزد و سپس رشد آن پس از گذشت حدود ۳ تا ۴ ماه رشد عادی خود را از سر می‌گیرد. نتیجه نهایی این درمان معمولاً در حدود ۱ سال زمان می برد. اگر شما قصد دارید از عمل کاشت ابرو برای بار دوم  استفاده کنید، جلسه دوم معمولاً در حدود ۸ تا ۱۲ ماه پس از جلسه درمانی اول برنامه ریزی می‌شود.

بهبودی بعد از کاشت ابرو

بعد از اتمام کاشت مقدار کمی التهاب و قرمزی مشاهده می کنید که کاملا طبیعی می باشد . به طور نمونه امکان دارد بیمار احساس خارش در این ناحیه داشته باشد که فقط برای مدت ۱ تا ۲ روز دوام و ماندگاری دارد. به هر حال اگر شما متوجه شدید که این عارضه برای مدت طولانی تر از حالت معمول ادامه پیدا کرده است پزشک خود را در جریان بگذارید، امکان کنترل این خارش با استفاده از پمادها و کرم‌های مخصوص وجود دارد و بیمار می‌تواند از این داروها به صورت موضعی در طول روز و شب برای بهبود عوارض عمل استفاده کند.

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

مقالات مرتبط

کاشت ریش

کاشت ریش

گاهی برخی از مردان به طور مادرزادی ریش و سبیل کم پشتی دارند، که این امر برای آن ها نارحت کننده می باشد، اما آیا راه حلی برای این دسته از افراد وجود دارد ؟ در افرادی که از سن بلوغ آن ها کامل گذشته...

کاشت مو : هزینه و عوارض آن

کاشت مو : هزینه و عوارض آن

می داسنتید در سراسر جهان ، حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان ریزش مو را تجربه می کنند. برای رفع این مشکل ، مردم اغلب از محصولات بدون نسخه ، از جمله درمان های موضعی مانند مینوکسیدیل استفاده می...

بیماری های مو

بیماری های مو

بیماری های مو مو مو در انسان دارای وظیفه حیاتی ولی از اهمیت فیزیولوژیک بالایی برخوردار می باشد. در یک زن از دست دادن موهای سر اهمیت بیشتری از رویش موهای غیرطبیعی در بدن وی دارد. در انسان با گذشت سیر...

ریزش مو

ریزش مو

ریزش مو امروزه بسیاری از افراد به دلیل افزایش سن و آلودگی هوا و استرس دچار ریزش مو می شوند و تمایل دارند موهایی پرپشت و ضخیم داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.   چگونه...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *