دکتر حمیده آقایی / ضایعات پوستی / علل خال های صورت و بدن
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

علل خال های صورت و بدن

علل خال های صورت و بدن

  • خال

در واقع منشأ خال ها، سلول‌های طبیعی پوست است و براثر افزایش بی ازحد سلول های پوستی دارای رنگدانه خاصی ایجاد می گردند؛ بدین معنی که رشد خوش ‌خیم یک سلول، خال تولید می‌کند. اکثر خال ها خوش خیم هستند و در موارد نادری تحت تغییراتی ممکن است سرطانی شوند. خال ها نه تنها در صورت بلکه هر جایی از بدن به صورت گروهی یا منفرد دیده می شوند. به طور کلی هر فرد بالغی می تواند تقریباً  بین 20 تا 30 خال داشته باشد.

 

تفاوت خال ها با یکدیگر در جنس سلول های سازنده آن ها می باشد. خال ها به دو دسته خال های اکتسابی که اکثراً در دوران بلوغ و کودکی ایجاد و خال های مادرزادی که به طور تقریبی یک درصد از نوزادان در هنگام تولد دچار این نوع از خال ها هستند، تقسیم می شوند. در هنگام تولد خال های مادرزادی معمولا بسیار کمرنگ و با بالارفتن سن کم کم  پر رنگ می شوند.

  • علت به وجود آمدن خال

علاوه بر خال های مادرزادی بیش از ده دلیل برای به وجود آمدن خال های جدید وجود دارد، مانند :

اختلالات هورمونی

واکنش سیستم ایمنی پوست در مواجه با باکتری ها

تغییر میزان چربی در بدن

اشعه خورشید

مصرف بعضی از داروها مثل قرص های ضد بارداری

نداشتن تغذیه سالم و…

نکته ای که باید درمورد خال ها دانست

باور غلطی درباره خال ها وجود دارد که هرگونه تماس با خال های معمول باعث به وجود آمدن مشکل و یا سرطانی شدن آن ها می شود. اما باید دانست که انجام کارهایی مانند تراشیدن صورت هایی که خال دارند، باعث سرطانی شدن خال نمی شود .همچنین رشد مو روی خال ها نشانه ای از سرطانی شدن خال نمی باشد .
پیدایش خال های جدید و محل بروز خال ها، تحت کنترل ژن های فرد  و عوامل محیطی می باشند و این به معنی عدم زاد و ولد و تکثیر در مورد خال ها است.

برداشتن خال

درمورد برداشتن خال ها علاوه بر جراحی روش هایی نظیر سوزاندن، تراشیدن، لیزر و مالیدن اسیدهای سوزاننده بر روی خال وجود دارد که حتماً باید تحت نظرمتخصص پوست انجام گیرد. لازم است بدانید که اگر جراحی خال های معمولی تحت نظر متخصص انجام و بررسی ها لازم قبل از برداشتن صورت گیرد، هیچ وقت باعث سرطانی شدن خال نمی شود .

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

 

 

 

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

مقالات مرتبط

درمان کیست چربی

درمان کیست چربی

بهترین روش درمان کیست های چربی یا همان کیست های سبورئیک  چیست؟ کیست سبورئیک چیست ؟کیست سبورئیک ، کیستهای غیر سرطانی پوستی هستند. در کل  کیست ها به ناهنجاری های در بدن گفته می شود که ممکن است حاوی...

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر

برداشتن خال صورت و بدن با لیزر برخی خال ها در صورت نشانه زیبایی است اما برخی از آنها نه تنها زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه برداشتن آن برای بدن مفید می باشد . سوال اینجاست آیا می توان برای...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *