دکتر حمیده آقایی / تزریق چربی / تزریق چربی در صورت
مدت زمان مطالعه ۱۱ دقیقه

تزریق چربی در صورت

برای این که بتوان چین و چروک های صورت را از بین برد، می توان از روشی به نام تزریق چربی استفاده کرد. تزریق چربی به صورت می تواند به افرادی که دارای چین و چروک های سطحی و یا حتی عمیق پوستی هستند کمک کند. جوانسازی پوست با تزریق چربی نتیجه ای رضایت بخش خواهد داشت زیرا می تواند چروک های سطحی و عمیق را از بین ببرد. در صورتی که تزریق چربی توسط یک متخصص پوست با تجربه انجام بگیرد، نتیجه ایده آلی حاصل می شود. در این مقاله همه چیز درباره تزریق چربی به صورت را بخوانید و در انتها پاسخ سوالات متداول در رابطه با تزریق چربی را بگیرید.

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می شود؟

در ابتدا منطقه ای که قرار است از آنجا چربی گرفته شود، مشخص می شود. سپس بعد از این که چربی ها خارج شدند، در داخل دستگاه های مخصوصی گذاشته می شوند تا بتواند چربی ها را از هر گونه مواد اضافی تمیز کند. در نهایت چربی ها با سرنگ های مخصوص انتقال داده می شوند  و برای از بین بردن چین و چروک های صورت مورد استفاده قرار می گیرند. تزریق چربی توسط متخصص پوست ومو علاوه بر جوانسازی پوست می تواند برای برجسته شدن مناطقی مانند گونه و یا لب مورد استفاده قرار بگیرد.

در روش تزریق چربی، چربی از بدن فرد گرفته شده و به قسمت های دیگر بدن جهت جوانسازی پوست و زیبایی استفاده می شود. یکی از بهترین روش های رفع چین و چروک های صورت تزریق چربی است. این منتقل شدن چربی ایمن و طبیعی خواهد بود و چون چربی از بدن همان شخص برداشته می شود، فرد با تزریق چربی به حساسیت دچار نخواهد شد. با این روش به راحتی می توان به اصلاح حالت گونه و فرورفتگی های صورت پرداخت.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

آیا تزریق چربی به صورت با بی حسی انجام می شود؟

بله، برای تزریق چربی به گونه، فک و دیگر بخش های صورت از بی حسی استفاده می شود. این که ماده بی حسی به چه اندازه تزریق شود به حجم چربی برداشته شده بستگی دارد که بیمار باید در این رابطه قبل از عمل با متخصص خود مشورت لازم را کرده باشد. درد پس از تزریق چربی گذرا بوده و می توان آن را با داروهای مسکن کنترل کرد. برای این که از نگرانی شما کاسته شود با پزشک خود در این مورد صحبت کرده و داروهای تجویز شده آن را مصرف کنید. شما باید برای تزریق چربی به صورت خود به بهترین متخصص پوستی که می شناسید و نمونه کارهایش را دیده اید، مراجعه کنید تا بتوانید مناسب ترین نتیجه را بگیرید.

مراحل تزریق چربی به صورت

پروسه تزریق چربی به صورت در سه مرحله انجام می شود که در ابتدا چربی برداشته شده، از مواد آغشته شده پاک می شود و در مرحله آخر چربی ها به ناحیه مورد نظر تزریق می شوند. در ادامه برای هر یک از مراحل تزریق چربی توضیحات مختصری ارائه کرده ایم:

 • مرحله برداشت چربی: در مرحله اول ناحیه ای که قرار است چربی از آن برداشته شود با مواد ضد عفونی کننده تمیز شده و با شرایط استریل قسمت مورد نظر با روش بی حسی موضعی برای برداشت چربی آماده می شود. اندام هایی که معمولا چربی از آنجا برداشته می شود شامل شکم، باسن، ران ها می باشند. بافت های چربی با لوله مخصوصی به نام کانولا با مکش دستگاه خارج می شوند. این مرحله باید به گونه ای صورت بگیرد که سلول های چربی آسیب چندانی نبینند. در این مرحله می توان با پزشک خود مشورت کرده تا هم زمان مشکل بافت چربی خود را نیز حل کنید و حجم بیشتری از چربی برای زیبایی اندام در قسمت های مورد نظر برداشته شود.
 • تصفیه چربی ها: چربی ها را در دستگاه سانتریفیوژ قرار می دهیم تا تمامی مواد آغشته به آن مانند خون و ترشحات اطراف از بین برود. باید بافت های چربی آسیب دیده در این مرحله از دیگر سلول ها ی چربی جدا شوند تا چربی های تمیز در نهایت به قسمت های مختلف وارد شوند.
 • تزریق چربی: ناحیه ایی که قرار است چربی به آن وارد شود در ابتدا ضد عفونی و بی حس شده و پزشک سرنگ مخصوص را به قسمت زیر پوست وارد کرده و چربی ها به آرامی تزریق می شوند و مورد هایی که بیمار برای اصلاح آن در نظر گرفته بود توسط پزشک برطرف می شود.

نتیجه تزریق چربی به صورت

چربی های تزریق شده چون از بدن خود فرد گرفته می شود به راحتی با بافت زیر پوست پیوند می خورد و می تواند زیبایی شخص را فراهم کند .البته باید بدانید که بعد از مدتی تاثیر گذاری چربی های تزریق شده توسط متخصص پوست و مو کمتر می شود زیرا با مرور زمان چربی ها جذب بدن می شوند و شما می توانید در صورت رضایت دوباره برای تزریق چربی اقدام کنید. در برخی اوقات برای این که روش درمانی فردی نتیجه بیشتری داشته باشد، متخصص پوست و مو از روش های ترکیبی استفاده می کند و در کنار دیگر روش ها تزریق چربی را به کار می برد.

گرفتن نتیجه زیبا و طبیعی از تزریق چربی صورت منوط بر مراجعه به بهترین متخصص پوست تهران برای انجام این اقدام زیبایی است.

مناطق تزریق چربی در صورت

اگر فردی در صورت خود فرو رفتگی مثل خط های خنده – خط لبخند – پنجه کلاغ داشته باشد می بایستی چربی را از شکم یا ران و یا دیگر اندام های بدن برداشت و در صورت تزریق کرد. زخم های جوش و نواحی که در صورت فرو رفته اند لب ها و گونه ها را همچنین می توان با تزریق چربی پر کرد. متخصص پوست و مو قادر می باشد که از چربی که پیوند خورده است استفاده کند تا خط های بین بینی و دهان را به کمترین میزان برساند. همچنین تزریق چربی تو رفتگی های پوست و چروک هایی که در پیشانی می باشد را برطرف می کند.

نکته!

البته توجه داشته باشید که بهترین روش برای رفع جای جوش های فرورفته ی صورت، سابسیژن جای جوش است. این روش را می توان پیشرفته ترین متد درمان و رفع قطعی این مشکل دانست.

افراد مناسب برای تزریق چربی صورت

با افزایش سن پوست شل و افتاده می شود و با ایجاد شدن چین و چروک ها ،خطوط خنده اطراف لب ،خط پیشانی و شیارها افراد از ظاهر خود احساس خشنودی ندارند. بهترین داوطلبان برای تزریق چربی به صورت عبارتند از:

 • قسمت های خالی صورت مانند گودی زیر چشم با تزریق چربی از بین خواهد رفت.
 • افرادی که دارای صورت های لاغر هستند و علاقمند به این هستند که گونه های برجسته تری داشته باشند.
 • آثار به جا مانده از جوش ها و تمامی جراحت هایی که به پوست وارد شده با تزریق چربی قابل برطرف کردن است.
 • لب هایی که با افزایش سن حالت حجیم بودن خود را از دست داده اند و یا به طور کلی کسانی که دارای لب های باریک بوده و علاقمند به داشتن لب های برجسته هستند.
نواحی تزریق چربی به صورت

نکات مهم بعد از تزریق چربی

 • مدت زمان حمام را کم کنید.
 • در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید.
 • سر خود را خم نگه ندارید و از انجام کارهای سنگین خودداری کنید.
 • برای پیشگیری از عفونت و با تجویز پزشک می توان آنتی بیوتیک مصرف کرد.
 • احساس درد که با ورم همراه است در منطقه وارد شدن چربی کاملا طبیعی است.
 • کبودی های ایجاد شده مسئله نگران کننده ای نیست و به مرور زمان از بین می رود.
 • برای مدتی نمک را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا تورم های بعد از عمل بهبود یابند.
 • به محل تزریق دست نزنید تا از جا به جا شدن چربی های وارد شده جلوگیری شود.در صورتی که تزریق چربی در ناحیه صورت انجام شده، تا جایی که در خواب اختلال ایجاد نمی کند، زیر سر خود را هنگام خواب بلند کنید تا موقعیت سر بالاتر از بدن باشد. با این کار می توان روند بهبودی ورم ها را سرعت بخشید.

سوالات متداول تزریق چربی به صورت

در این بخش مهم ترین سوالات مربوط به اقدام تزریق چربی به صورت را بیان کرده ایم. پاسخ این سوالات توسط خانم دکتر حمیده آقایی ارائه شده اند:

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

برچسب ها:

مقالات مرتبط

تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی

تفاوت تزریق ژل و تزریق چربی در مواد مورد استفاده و کاربرد های آن ها است. تزریق ژل و تزریق چربی دو روش مختلف برای افزایش حجم یا شکل دهی به مناطق مختلف صورت و بدن است. تزریق ژل همانطور که می دانید در...

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یکی از راه کارهای بزرگ نشاندن بعضی از اندام ها و همچنین اعضای صورت، استفاده از تزریق چربی می باشد و این چربی معمولاً، اگر بیمار شرایط آن را داشته باشد، از چربی های موجود...

مراقبت بعد از تزریق چربی

مراقبت بعد از تزریق چربی

مراقبت بعد از تزریق چربی پس از تزریق چربی مراقبت های خاصی باید صورت گیرد در این زمینه دکتر حمیده آقایی متخصص پوست و مو توصیه هایی می کنند که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است. پس از تزریق چربی...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *