02144966024 info@doctoraghaei.ir
مدت زمان مطالعه ۲ دقیقه

رینوفیما

رینوفیما

رینوفیما عارضه ای در ناحیه ی بینی می باشد ،که به صورت ضخامت بافت نرم پوست بینی می باشد .

این عارضه معمولا به دلیل درجات مختلفي ازفيبروز ،هيپرپلازي سباسه و خيز لنفاوي درم است و بیشتر در آقایان ، خصوصا در پوست های سفید دیده می شود.

البته لازم به ذکر است که این تغییرات در بعضی از قسمت های صورت ،که البته برآمده هستند، بروز می کند ،مثل پیشانی ،چانه،پلک ها و گوش ها .رینوفیما بیشتر در افرادی که به مرحله آخر بیماری رزاسه رسیده باشند دیده می شود .

رینوفیما

بیماری رزاسه ،ناشی از حمله های تکراری قرمزی صورت که همراه با پاپول وپوستول مي باشد.

در این بیماری پوست شبیه به پرتقال می شود . همچنین استفاده از فاکتور های محرک قرمزی مثل حالات روحي ،استرس ، نوشابه هاي گرم ، الکل و داروهاي گشاد کننده ي عروق و غذاهاي تند از عوامل تسريع کننده مي باشند.

تنها راه پیشگیری از رینوفیما  درمان قطعی رزاسه می باشد . در صورت بروز رینوفیما تنها  راه درمان با عمل جراحی جهت حذف بافت اضافه توسط متخصص پوست  می باشد ،این عارضه با درمان دارویی قابل رفع نمی باشد استفاده از تيغه جراحي ،الکتروسرجري ، برداشتن و تبخير نمودن بافت با ليزر Argon ، CO2  ، Nd:YAG ، Er:YAG موثر در جراحی  مي باشد.

باید در حین عمل به این نکته توجه شود که برشهای زده شده برای برداشت رینوفیما باید به حدی باشد که به ساختمان پوست آسیب وارد نکند.

بعد از جراحی رینوفیما

لازم است تا مرحله ترمیمی با دوباره سازی  اپيتليال تمام شود .این زمان حدودا 3- 4 هفته طول می کشد .همینطور استفاده از پماد ها یی که متخصص پوست تجویز می کند تا 3 هفته بعد از جراحی الزامی می باشد ،تا حد ممکن باید بیمار از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کند .

 

برخی از خدمات دکتر حمیده آقایی

جوانسازی پوست

تزریق چربی

لیزر موهای زائد

تزریق بوتاکس

راه های ارتباطی

۴۴۹۶۶۰۲۴- ۴۴۰۴۵۱۵۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر حمیده آقائی

 

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =