02144966024 info@doctoraghaei.ir
دکتر حمیده آقایی / لیزر مو زائد / کدام لیزر موهای زائد بهتر است: الکساندرایت یا دایود ؟
مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه

کدام لیزر موهای زائد بهتر است: الکساندرایت یا دایود ؟

امروزه در بین مردان و زنان استقبال زیادی از لیزر موهای زائد شده است . اما هر لیزری باید متناسب با هر پوستی باشد تا نتایج خوبی فرد مشاهده کند . در این مقاله قصد داریم به بررسی دو دستگاه لیزر الکساندرایت و دایود بپردازیم .

انواع لیزر موهای زائد

با پیشرفت تکنولوژی لیزر موهای زائد که به سرعت بهبود می یابد ، تکنیک های جدید و انواع لیزر در حال گسترش هستند.این لیزر موهای در حال حاضر مورد تأیید FDA امریکا برای از بین بردن موهای زائد است ، اما تعداد جلسات ، رنگ پوست شما و لیزر مورد استفاده در طول درمان می تواند به شما در دستیابی به کاهش قابل توجه و دائم در رشد مو کمک کند.
همه پزشکان از لیزر یکسانی استفاده نمی کنند به همین دلیل باید بدانید اینکه کدام لیزر برای پوست شما مناسب است و با توجه به پوست خود لیزر را انتخاب کنید . این کار نه تنها باعث می شود نتایج بهترین داشته باشید بلکه باعث صرفه جویی در هزینه و وقت شما می شود .

تفاوت بین لیزرهای دایود و الکساندریت چیست؟

هر دو نوع لیزر برای لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند ، دایود کمی جدیدتر از Alexandrite است اما چه تفاوتی با هم دارند و برای چه پوست هایی مناسب است ؟

کدام-لیزر-بهتر-است : الکس یا دایود

کدام-لیزر-بهتر-است : الکس یا دایود

لیزر دایود

لیزر دایود با طول موج ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتر عمل می کند. این طول موج طولانی تر امکان نفوذ عمیق تر به پوست را فراهم می کند ، از لحاظ نظری از ملانین در اپیدرم پوست جلوگیری می کند و بنابراین مستقیماً فولیکول مو را هدف قرار می دهد.

به طور کلی طول موج طولانی تر از آسیب دیدگی پوست و تغییرات رنگدانه ای که می تواند با لیزری با طول موج کوتاهتر داشته باشد ، جلوگیری می کند. لیزر دایود در موهای ضخیم تر و تیره عملکرد خوبی دارد و برای موهای کمر یا بیکینی انتخاب خوبی است.

لیزر الکساندرایت

این لیزر دارای طول موج ۷۵۵nm ، طول موج کوتاه تر از لیزر دایود عمل می کند ، اما به طور موثری برای انواع پوستهای تیپ I-IV استفاده می شود.
طول موج کوتاه تر روی پوست های روشن تر اثر بیشتری دارد. طراحی هندپیس الکساندریت به گونه ایست که می تواند نواحی بزرگتر را به سرعت پوشش دهد ، بنابراین بهترین انتخاب برای مناطق بزرگتر مانند پشت یا قفسه سینه است.
مطالعاتی بر روی جامعه ی آماری انجام شد . طبق این مطالعه گروهی تحت درمان با لیزر دایود قرار گرفتند و گروهی تحت درمان با لیزر الکساندرایت قرار گرفتند.

نتایج مطالعه

کاهش معنی داری در تراکم مو برای هر دو نوع لیزر بلافاصله پس از آخرین درمان (۷۲ درصد با دایود و ۷۱ درصد برای الکساندریت) مشاهده شد. ۱۸ ماه پس از درمان ، کاهش رشد مو برای هر دو نوع لیزر بسیار معنی دار بود (۷۳.۷۱٪ برای دایود و ۹۰.۷۱٪ برای الکساندریت).

مقایسه عوارض لیزر دایود و الکساندرایت

در حالی که بیشتر بیماران قرمزی پوسترا در جایی که تحت درمان با لیزر Alexandrite قرار گرفته بودگزارش دادند اما تمام عوارض جانبی آن حداقل بوده و به سرعت از بین می رود.
۵۰/۶۲ درصد از بیماران ، لیزر دایود را دردناکتر از الکساندرایت گزارش کردند ، اما همه بیماران توافق کردند که درد هر دو لیزر تحمل پذیر است.

نتیجه گیری

این کارآزمایی بالینی نتیجه گیری می شود که هر دو لیزر الکساندریت و دایود نتایج قابل توجهی و طولانی مدت را در هنگام استفاده برای درمان موهای زائد بر روی انواع پوست از I تا IV ارائه می دهند. هر دو نوع لیزر به طور مستقیم پس از درمان و ۱۸ ماه بعد ، نتایج مشابهی با هم دارند.

دکتر حمیده آقایی

دکتر حمیده آقایی

متخصص پوست , مو , زیبایی و لیزر
عضو انجمن متخصصین پوست ایران و دارای بورد تخصصی پوست و مو

متولد سال ۱۳۵۸ در شهر تهران می باشم. تحصیلات دوره پزشکی عمومی خود را در سال ۱۳۸۳ در دانشگاه ایران به اتمام رساندم و جهت گذراندن دوره طرح عمومی به مدت ۲ سال در بیمارستان زعیم پاکدشت فعالیت داشتم.
۳ سال اول دوره تخصصی پوست و مو و لیزر را در شهر کرمان و سال چهارم را در بیمارستان تخصصی پوست رازی تهران گذراندم و در سال ۱۳۸۹ فارغ التحصیل شدم.
پس از ان به مدت دو سال و نیم در شهرستان شاهرود فعالیت حرفه ای داشتم و از سال ۱۳۹۲ در شهر تهران و اندیشه مشغول به فعالیت هستم.
در حال حاضر نیز در شهر تهران در مطب خصوصی و در کلینیک تخصصی پوست و مو و لیزر موهای زائد و چندین درمانگاه فعالیت دارم.

 

آخرین دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

ویروس کرونا و لیزر موهای زائد

ویروس کرونا و لیزر موهای زائد

این سوالی است که خیلی از مراجعین دارند که آیا لیزر موهای زائد می تواند در ابتلا به کرونا ویروس تاثیری داشته باشد یا خیر، نمی توان گفت لیزر موهای زائد به خودی خود در ابتلا به کرونا ویروس تاثیر دارد،...

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد لیزر موهای زائد روشی عالی به منظور از بین بردن موهای ناخواسته صورت و بدن می باشد. این روش به عنوان فرآیند کاهش موهای زائد شناخته می شود و گرچه تمام موهای...

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد   موهای زائد موهای زائد همانطور که از نامشان مشخص است موهایی هستند که برطرف کردن آن ها برای فرد ایجاد دردسر می کند. موهایی ضخیم و مشکی هستند که به صورت جدی زیبایی فرد را تحت...

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد

تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد آیا تیرگی پوست بعد از لیزر موهای زائد صحت دارد؟ تیرگی پوست بعد از لیزر ، دغدغه ی بسیاری از متقاضیان لیزر موهای زائد می باشد. در این مقاله به این سوال مهم می پردازیم...

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *